kézilabda

2018.03.20. 11:16

Helytállt a Mizse KC

Újabb fontos győzelmet aratott a KTE-automatika.hu a férfi NB I/B Keleti csoportjában.

Borbély Károly

Kátai Richárd (labdával) hét gólt szerzett a Balmazújváros ellen a KTE színeiben Fotó: Bús Csaba

Balmazújváros–KTE-automatika.hu 27–31 (17–16)

Kőnig Rendezvényközpont, 250 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.

Kecskemét: Podoba, Zaklajda (kapusok), Horváth A. 2, Petrik-Varga 1, Mazák 1, Bujdosó 3, Csuzi , Balogh, Burik 2, Füstös 10, Kátai 7, Szrnka, Gallina, Horváth V. 1, Szamos 4, Talmácsi. Edző: Ocsovai Zsolt.

Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Magabiztosan kezdett a meccs előtt még a tabella 3. helyén álló Balmazújváros otthonában a KTE-automatika.hu, 5–5-ig fej fej mellett haladtak a csapatok. Teleki Levente gyors duplájával azonban 8–6-ra a hazaiak vezettek, de Füstös Attila is bekapcsolta a rakétákat, így a 18. percben 10–10 állt az eredményjelzőn.

Füstös vette vállára a csapatot a második etap elején is, és góljaival máris a Kecskemét vezetett. Podoba János jó napot fogott ki a kapuban, teljesítményével sokszor tört borsot a támadók orra alá, míg Kátai Richárd, Füstös és Szamos Marcell a hazaiak háló­őrét őrületbe kergette. Így nem sokkal a szünet után háromgólos előnybe került a vendéggárda. Elkezdett zárkózni a Balmaz, de okosan őrizte egy-két gólos fórját a hírös városi csapat, és megérdemelten nyerte a találkozót.

– Az Algyő elleni hazai vereséget ezzel a győzelemmel talán tudtuk feledtetni, de ez a siker csak akkor ér majd igazán sokat, ha otthon tudunk nyerni pénteken a balassagyarmat ellen. Többen kimagaslóan teljesítettek, de az egész gárda nagyot küzdött – mondta Ocsovai Zsolt.

A KTE-vel azonos osztályban és csoportban szereplő Mizse KC a bajnokság egyik legerősebb keretével rendelkező Algyő otthonába látogatott. A meccs hajrájáig kiegyenlített küzdelem folyt, de a végjátékot a hazaiak bírták jobban.

Algyő–Mizse KC 33–29 (16–15)

Algyő, 150 néző. Vezette: Fekete, Tóth.

Mizse KC: Lengyel – Drabant 5, Scheuring 5, Hollós 1, Benke 9 (1), Ács 5, Bán 1. Csere: Csernyik, Vikor (kapusok), Harkai, Nyitrai G., Gábos, Szórád 1, Polyák 2, Garajszki,

Takács. Edző: Avar György.

Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Óriási lendülettel kezdtek a hazaiak, az első három támadásukat gólra váltották, míg a vendégek támadásainál védett az Algyő kapusa. Kérte is az időt Avar György, támadásban több türelmet, védekezésben pedig nagyobb akaratot, több ütközést várva játékosaitól. A mester szavai megnyugtatták a vendégeket, és ellenfelük legnagyobb meglepetésére elkezdtek kézilabdázni. Zsinórban öt gólt lőttek hat perc alatt, de rendezték soraikat az algyőiek és gyorsan egyenlítettek, de csak a 16. percben tudták visszavenni a vezetést (9–8).

Szünet után ismét a hazaiak kezdtek jobban, de 18–15 után egy 5–2-es mizsei sorozattal 20–20 állt az eredményjelzőn a mérkőzés 38. percére. Ekkor az Algyő ritmust váltott – négy perc alatt négy gólt lőtt –, de nem adta fel a Mizse és az 51. percre feljött egy gólra (28–27). A hajrát viszont 5–2-re nyerték a vendéglátók, ezzel eldöntve a meccset.

– Egy nagyon erős ellenféllel szemben végig volt esélyünk a pontszerzésre, de a végére felőröltek bennünket. Ha így megyünk tovább, elérhetjük a célunkat – mondta Avar György.