Sport Hírek

2013.01.26. 20:32

Kiütötték a viharsarkiakat Kiskunhalason

Magabiztos, 10 gólos győzelmet aratott a KNKSE a Békéscsaba fölött az NB I-es női kézilabda bajnokság szombat esti találkozóján.

T. K.

A halasi szélsők nyitották a gólok sorát - Fehér, majd Sterbik két találatával -, az 5. percben 3-0 volt az állás. A halasi kaput a 7. percben vették be először a vendégek, amikor Nikolayenko értékesített egy büntetőt, amit a túloldalon Drávainak nem sikerült. Fertályóra elteltével 7-2 volt az állás, ami a halasiak védőmunkáját és Pethő kapus teljesítményét dicséri.

A halasiak gyors lerohanásokkal könnyedén szerezték találataikat és egy 7-1-es szériát követően már rászámolhatott a közönség a lila-fehérekre (15-5). A fordulás után két gyors góllal szépítettek a vendégek (16-10), de Takács és a végig nagyszerű teljesítményt nyújtó Valovics - akit a meccs legjobbjának is megválasztottak -  vezérletével, hamarosan újra tíz volt a különbség (23-13).

A kiskunhalasiak a magabiztos előny birtokában sem álltak le, s hazai publikum örömére többször is elhúztak 12 góllal. Az utolsó öt perc 35-21-es halasi vezetéssel kezdődött - ekkor már a teljes cseresor szerepelt a hazaiaknál -, s a végig alárendelt szerepet játszó békéscsabaiak kozmetikázni tudtak az eredményen. A kiskunhalasiak ilyen arányban is teljesen megérdemelten győztek és továbbra is 5. helyen állnak a tabellán.

Kiskunhalas NKSE - Békéscsabai ENK SE 35-25 (16-8)
Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

KNKSE: PETHŐ - STERBIK 7,Drávai, TAKÁCS 5, SZAMORÁNSKY 5, Barna 3, Fehér 4/1. Csere: Lengyel (k), Scholtz (k), VALOVICS 4, Fauszt 3, Varga 3/2, Földes 1, Tápai, Selmeci, Csákovics. Edző. Golovin Vlagyimir.

Békéscsaba: Veres - Hajduch, NIKOLAYENKO 10/3, Szögi 1, Tóth, Glusica 2, Kelemen. Csere: Sipeki (k), CSÁKI 7, Hanczvikkel 1, Gávai 2, Walfisch 2, Dombi, Kovács. Edző. Bakó Botond.

Az eredmény alakulása: 5.p.: 3-0, 8.p.: 3-2, 15.p.: 7-2, 21.p.: 11-4, 26.p.: 15-5, 36.p.: 20-12, 42.p.: 26-15, 52.p.: 32-20, 55.p.: 35-21.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3. Kiállítások: 6, ill. 12 perc.