Sport Hírek

2007.01.09. 13:21

Győzelemmel kezdte az évet a Bajai Bácska

Végre ismét teljes kerettel tudott kiállni a Bácska a rangadónak minősített évnyitóra. Nagy lendülettel kezdett a hazai gárda, Hosszú megállíthatatlan volt, miként a kezdő csapatban helyet kapó 18 éves Kovács is.

Sz. E.

Kosárlabda NB I. B-csoportos férfimérkőzés: Bajai Bácska FKE-Jászberény 85-77 (30-14, 23-22, 14-20, 18-21). Baja, 300 néző. Vezette: Márton, Téczely.
Baja: Hosszú G. 21/9, Kovács P. 14/3, Ágfalvi 20/3, Radnóti 19/3, Szabó A. 5/3. Csere: Mészáros 5/3, Kati R., Kancsár Z. 1. Edző: Kajtár Zsolt, Csányi Tamás.

Végre ismét teljes kerettel tudott kiállni a Bácska a rangadónak minősített évnyitóra. Nagy lendülettel kezdett a hazai gárda, Hosszú megállíthatatlan volt, miként a kezdő csapatban helyet kapó 18 éves Kovács is (5. p.: 15-6; 10. p.: 30-14).

A második negyedben tovább nőtt a különbség, annak ellenére, hogy sok könnyelműség csúszott a Bácska játékába (18. p.: 49-29; 20. p.: 53-36).

A harmadik negyed elején a vendégcsapat kihasználta a Baja hibáit, és visszaküzdötte magát 10 pont közelébe (24. p.: 55-43), a negyed végére - főleg  a Jászberény palánk alatti erőfölényét kihasználva - 67-56 lett az állás. A negyedik negyed közepéig maradt ez a különbség.

Aztán elkapkodott hazai támadások, kimaradt távoli kísérletek közben  nem kegyelmezett a Godena és a korábban Baján is játszó Lo el Hadzsi centerpáros (38. p.: 78-75). Mészáros triplája azonban eldöntötte a csatát, majd Ágfalvi két kosarával 8 pontos lett a győzelem.

Kajtár Zsolt: - Első félidei teljesítményéért dicsérhető a csapat, lendületesen, jól védekezve, eredményesen játszott. A második félidőben elvesztettük ritmusunkat, fegyelmezetlenül támadtunk, dobásaink kimaradtak. A végjáték izgalmas lett, de a végére stabilak maradtunk. Kovács Péter 14 pontja, 11 lepattanója, 8 szerzett labdája, 5 kiharcolt faultja alapján a mezőny legjobbja volt.