Sport Hírek

2006.12.10. 22:20

Hatalmas pofon

Győr – Kecskeméti KC 114–74 (28-20, 28-19, 22-14, 36-21). NB I. A-csoportos női mérkőzés. Győr, 150 néző.

H. Z.

Vezető.: Szakáll, Makovsky.
Kecskemét: Caran 5, Diatta 7, Szavercsenko 16, Robinson 13, Turóczi 7. Csere: Matovic 10, Vincze 12, Demeter, Medgyessy 4.
A mérkőzés kezdetétől meglehetősen ötlettelenül játszott a kecskeméti alakulat. A győr már az első 10 percben állva hagyta a vendégeket, majd rátett még egy lapáttal, és még nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt: már a 16. percben elérték a félszázas határt a hazaiak. A második félidőre sem sokat változott a játék képe, ráadásul a KKC-ban a 28. percben ujjszakadást szenvedett Robinson. A hatalmas pofont persze nem a sérülés miatt kapták a kecskemétiek, hanem mert a hazaiak 55 százalékos dobóteljesítményt produkáltak, míg a hírös városiak 33 százalékosat. A tizenhárom triplakísérletükből pedig egy sem ment be a Király-lányoknak, a túloldalon viszont tizenhétből kilenc három- pontos született.
Király Sándor: – Rettenetes meccs volt, sokkal jobban játszott a Győr. A két játékvezetőt a találkozó mészárosainak nevezném, akik nagyon rossz felfogásban vezették a mérkőzést.