Sport Hírek

2006.11.14. 11:07

A szezon egyik legnehezebb mérkőzését nyerte a Baja

Kosárlabda NB I. B-csoportos női mérkőzés: Baja ÚDKSE-MAFC 56-55 (15-12, 10-17, 9-17, 22-9).

-

Baja: Horváth, Szepsi 19, Deák 2, Orbán 15, Kiss 4. Csere: Kneisz 14/3, Katona 2, Böröcz.
Edző: Nagypál Gábor. A mezőny egyik legrutinosabb csapatával játszott a Baja. A vendégek jól védekeztek, így a bajaiaknak minden kosárért alaposan meg kellett küzdeniük. A második negyed első feléig együtt haladtak a csapatok. Az ÚDKSE kinti dobásai pontatlanok voltak, a palánk alatt egyedül Orbán próbált lépést tartani a vendégekkel, így a MAFC lassan átvette a vezetést. A harmadik negyed Deák büntetővel indult, ezt  követően azonban a fővárosi gárda szinte állva hagyta a házigazdákat, a 23. percben már 10 pontos volt a vendégelőny. Ekkor a Baja zónavédekezésre tért át, ám a hátrány nem csökkent. Az utolsó tíz percet hatalmas lendülettel kezdte a Baja. Szerzett labdák, pontosan befejezett támadások, jó védekezés jellemezte a játékukat. Kneisz és Szepsi szórta a kosarakat, így a 37. percre a hátrány 3 pontra csökkent. A végére a sok szabálytalanság miatt büntetőpárbaj alakult ki. Amíg  a MAFC rutinos játékosai többször is hibáztak, addig a bajaiak keze a fontos pillanatokban sem remegett meg. Büntetőkkel a hazaiak átvették a vezetést. A fővárosiaknak még egy támadásnyi idejük maradt, de a lehetőséggel nem tudtak élni. A bajaiak végig megőrizték hidegvérüket és ezzel megnyerték a szezon egyik legnehezett mérkőzését. A Baja zsinórban negyedik győzelmét aratta, és még mindig veretlen a bajnokságban.
NB I. B-csoportos férfimérkőzések: Tiszaújváros-Bajai Bácska 86-73 (21-14, 27-20, 23-17, 15-22).

Jászberény-Univer KSE/B 99-108 (27-29, 34-28, 22-22, 16-29).
A parádésan támadójátékot nyújtó kecskeméti fiatalok szünet után már a védekezésben is remekeltek. Kitűnt:  Tóth P. 21/9, Vida 16/3,  Csabay 17/15.
Ma 15.30-kor szurkolói ankét kezdődik a a kecskeméti városi sportcsarnokban, melyet az építők már 15 órakor megnyitnak. Az Univer KSE, az önkormányzat és a kivitelező cég tájékoztatói után a szurkolóké kérdéseket tehetnek fel az érintetteknek. Az esemény idején az élvonalbeli csapat játékosaitól, McClendontól, Lopatkától, Csaplár-Nagytól szezonbérleteket lehet vásárolni. A szurkolók (névvel együtt) előzetesen írásban is elküldhetik kérdéseiket a [email protected] címre.