2015.11.08. 20:36

Az extázisban játszó KTE legyőzte a Paksot

A fogadóirodák egytől egyig a Paksot tartották esélyesnek a KTE elleni bajnoki előtt. Alaposan tévedtek a bukmékerek.

Borbély Károly

„Úgy láttam, remek a keze, távolról is pontosa céloz” – mondta a KTE-Duna Aszfalt–Atomerőmű elleni férfi NB I/A csoportos találkozó előtt Kovács István, a kecskemétiek egyik gyúrója Lawrence Alexanderről. A hírös városiak friss szerzeménye, az amerikai irányító a pályára lépését követően rögvest bizonyította is ezt: a 6. percben küldte be Borisz Maljkovics vezetőedző, és azonnal egy triplával nyitott, majd a második negyed elején ismét. A harmadik játékrészben pedig ritkán látható produkcióval rukkolt elő, lerázta védőjét és háttal a kosárnak zsákolt egyet. A hazai drukkerek pedig extázisba jöttek, ahogy a csapat is extázisban játszott. Ennek, na és a remek védekezésének volt köszönhető, hogy négypontos előnnyel (60–56) várhatta a befejező felvonást a hazai alakulat. Kovács Ákos és Troy Barnies azonban tett róla, hogy pillanatok alatt egál legyen. Maljkovics időt kért. Következtek Marko Djereszimovics és Kemal Karahodzsics pillanatai (68–62), de a vendégek legjobbjának, Tóth Ádámnak a vezérletével felzárkózott az Atom, két és fél perccel a vége előtt 71–68 volt az állás, Maljkovics ismét magához rendelte játékosait. És innentől nem jutott szerep a Paksnak. Tomiszlav Ivosev duplázott, Karahodzsics értékesített két büntetőt, majd közelről és középtávolról volt eredményes, beállítva a 79–68-as végeredményt.

Bravúr ez a javából, hisz a meccs előtt még listavezető Paksot sikerült legyőznie a Kecskemétnek. Kevesen számítottak erre, de azért volt, aki igen. Például a KTE egyik törzsszurkolója, Sárközi Szabolcs. Ő a találkozó előtt annyit mondott: „Úgy érzem, ma győzünk!” Telitalálat!
Hogy a vendégek egyik legjobbja, Kovács Ákos mit érzett a bajnoki előtt, arról nem beszélt a sajtótájékoztatón, de a mérkőzésről igen: – Az első félidőben jól ment a játék, a második játékrészben már kevésbé, főleg a támadásunk akadozott, görcsössé váltunk.

– Ki-ki meccs volt. Döntőnek bizonyult, hogy végig koncentráltan játszottunk, és megállítottuk a Paks támadásait – vélekedett Tomiszlav Ivosev.
A két vezetőedző pedig így értékelte a találkozót: – Most meghaltunk a pályán. Ez is döntő volt, mint ahogy az is, ahogy megállítottuk a Paks támadásait. Szerencsére a vendég együttes ezúttal nem rukkolt ki olyan jó tripladobásokkal, mint az előző mérkőzésein. Lawrence Alexander jól játszott, de ne felejtsük el, hogy ez volt az első éles meccse a KTE színeiben – mondta Borisz Maljkovics.

– Előre mondtam, hogy nem lesz könnyű meccs. A Kecskemét jól szervezett csapat, ahogy az előző években is. Az első félidőben voltak extra kosaraink, de ez érdekes módon nem nyugtatott meg bennünket. Rosszul kezdtük a második félidőt, a KTE koncentráltan, keményen játszott, a mezőnyben nem volt meg a megfelelő ritmusunk – nyilatkozta Schmidt Béla.

KTE DUNA-ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 79–68 (16–20, 19–22, 25–14, 19–12)

NB I/A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 7. forduló. Kecskemét, 800 néző. Vezette: Benczúr, Hegedűs T., Sallai

KECSKEMÉT: Pongó Máté 3, Kovács P. 2, DJERASZIMOVICS 17, IVOSEV 17/3, KARAHODZSICS 14. Csere: Pongó Martin 6/6, ALEXANDER 16/6, Hegedűs G. 2, Mészáros M. 2. Edző: Borisz Maljkovics

ATOMERŐMŰ: Dunn 5/3, Medve 2, BARNIES 13/3, Eilingsfeld 11/3, TÓTH Á. 20/3. Csere: Will, Robinson 4, KOVÁCS Á. 13/9. Edző: Schmidt Béla

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 8. p.: 14–15. 13. p.: 22–20. 17. p.: 30–32. 23. p.: 41–45. 27. p.: 54–49. 33. p.: 62–60. 37. p.: 69–64 -->