2013.02.09. 20:29

Kitömte a sereghajtót a Kiskunhalas

Végig vezetve, magabiztosan győzött a szombat esti bajnoki mérkőzésn a Kiskunhalas az újonc Budapest SE ellen. A házigazdák a szünetben már 10 góllal vezettek (20-10), így fordulás után visszavehettek a tempóból, de így is 35-23-ra nyertek.

T. K.

Három gyors góllal nyitottak a halasiak, akik a 9. percben már 7-2-re vezettek, így nem csoda, hogy vendégek mestere máris időt kért. A szenzációsan és nagy kedvvel játszó Barna Éva vezérletével a halasiak a játékrész utolsó tíz percét is fölpörgették, és 13-8-nál állva hagyták ellenfelüket.
A 26. percben már 18-8 volt a kék-fehérek javára. A fordulás után Takács Bernadett is bekapcsolódott gólgyártásba és a 41. percben már 26-12 volt az állás. A magabiztos előny birtokában kicsit kiengedett a Halas, kevésbé voltak hatékonyak a befejezéseknél. Amikor 47. percben elérték a 30. gólt, sokan hitték azt, hogy a hátralévő időben még jobban "kitömik" a fővárosiakat. Két perc múlva már 15 gól volt a KNKSE előnye (32-17), ám utána vendégek a rutinos Borbás Rita gólerős játékának is köszönhetően, zsinórban lőtt három góllal szépítettek és a hajrában már nem is változott a különbség.

A találkozón egy percig sem volt forgott veszélyben a hazai győzelem, csak a gólkülönbség volt kérdéses. A Kiskunhalas ezzel megerősítette 5. helyét a bajnoki tabellán.

A találkozó jegyzőkönyve:

Kiskunhalas NKSE - Budapest SE 35-23 (20-10)

Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.

KNKSE: PETHŐ - Sterbik 3, Drávai 6, Valovics 1, SZAMORÁNSKY 5, BARNA 7, Fehér 1. Csere: Lengyel (k), Scholtz (k), TAKÁCS 6, Varga 2/1, Fauszt 2, Földes 1, Selmeci 1/1, Csákovics. Edző: Golovin Vlagyimir.

BSE: Schneck R. - Tamás, Schneck D. 3, Csuka 1, BORBÁS 8/3, Petrovszki 1/1, Rózsa 2. Csere: Hegyesi (k), Pácz 1, Fundák, FEKETE 6, Baross, Kopecz 1, Barczi, Kulich. Edző: Papp György.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 3-0, 10.p.: 7-2, 18.p.: 12-6, 26.p.: 18-8, 37.p.: 24-12, 44.p.: 28-14, 53.p.: 32-20.

Hétméteresek: 3/2, ill.5/4. Kiállítások: 14, ill. 6 perc.