2012.04.17. 21:21

Újra a Szolnok nyert

Hosszabbítás után bukta el a rájátszás második ütközetét a Kecskemét SE élvonalbeli férfikosárlabda együttese.

R. I.

KECSKEMÉT SE - SZOLNOK 79-83 (18-24, 11-19, 28-12, 12-14, 10-14) NB I/A-csoportos férfikosárlabda mérkőzés, negyeddöntő, 2. mérkőzés.
Kecskemét, 1300 néző. Vezette: Földházi, Bognár T., Szabó G.
KECSKEMÉT: WITTMANN 14/3, Mészáros M. 5, DJERASZIMOVICS 21/3, Dénes 7/3, Bencze 6. Csere: Hegedűs G., CSORVÁSI M. 17, Perine 9/3, Pap I. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.
SZOLNOK: TROTTER 18/3, HORVÁTH Á. 12/3, Mills 17/6, Nikolov 10/3, BÁDER 13. Csere: Fodor M. 4, Trepák 6, Gay, Soós 2, Grebenár 1. Edző: Pór Péter

Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-5. 13. p.: 22-32. 17. p.: 24-38. 26. p.: 48-45. 34. p.: 62-64.  38. p.: 66-66. 42. p.: 69-72.
Kipontozódott: Horváth Á. (40.), Perine (45.), Gay (45.).
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása:  2–0 a Szolnok javára.

Sztojan Ivkovics: – Kitettük szívünket, lelkünket, a közönségünk elégedett lehet. Csak a győzelem hiányzott, ezért szomorú vagyok. Fegyelmezetten játszottunk, de a döntő pillanatokban büntetőket hibáztunk. A párharcnak még nincs vége.
Pór Péter: – Magabiztos első félidő után a harmadik negyedre az öltözőben maradtunk, amit a hazai csapat könyörtelenül kihasznált. Nagyon izgalmas végjátékban sikerült megszereznünk a győzelmet.