2012.04.18. 19:47

Fehérvárra került a Ligakupa - fotók a döntőről

A Ligakupa döntőjében a Videoton magabiztosan, 3-0-ra verte a Kecskemét együttesét.

R. I.

Szűk egy éven belül a harmadik Kecskeméti TE - Videoton kupadöntőt rendezték maSzéktón. A Magyar Kupát a KTE, míg a Szuperkupát a Vidi nyerte. Most a Ligakupa serlege volt a tét.

Viszonylag unalmas első félórát követően a 34. percben Litsingi lövésénél többen már gólt kiáltottak, de a labda egy védőt érintve a bal kapufa mellett vánszorgott a pályán kívülre. Négy perccel később megszerezte a vezetést a Videoton. A második félidőben hiába támadott többet a Kecskeméti TE, gólt - kettőt is - a fehérváriak szereztek, s így ők nyerték és vihették haza a Ligakupát. [caption id="" align="aligncenter" width="334"] A Vidi örülhetett a Ligakupa serlegének
[/caption]

A KTE szurkolók hosszan ünnepelték a csapatukat, de ugyanezt tette a maroknyi Vidi-tábor is. Az érmeket Studniczky Ferenc, az MLSZ versenybizottságának elnöke és Berzi Sándor, az MLSZ alelnöke adta át a meccset követően.

Kecskeméti TE - Videoton 0-3 (0-1)

Ligakupa-döntő, Kecskemét, 4500 néző. Vezette: Bognár (ifj. Tóth, Albert.

Kecskeméti TE: Antal - Koszó, Balogh B., Varga R., Mohl - Alempijevics (Bertus a 67. percben), Szavics - Csukics (Balog M. a 77. percben), Litsingi, Pekár (Hegedűs Á. a 63. percben) - Tököli. Szakmai igazgató: Török László.

Videoton: Tujvel - Szolnoki, Caneira, Vinicius, Hector - Tóth B., Mitrovic (Vaskó a 87. percben) - Sándor Gy. (Kovács I. a 91. percben),  De Oliveira (Nikolics a 79. percben), Walter Lee (Gyurcsó a 63. percben) - Torghelle (Evandros a 83. percben). Vezetőedző: Paulo Souza.

Sárga lap: Csukics a 42. percben, Alempijevics a 48. percben. Tököli az 57. percben, Torghelle a 70. percben,

R. I. Kecskeméti TE - Videoton 0-3 (0-1) Ligakupa-döntő, Kecskemét, 4500 néző. Vezette: Bognár (ifj. Tóth, Albert.

Gólszerzők: Sándor Gy. a 38. percben, Gyurcsó Ádám a 65. percben. Nikolics a 90. percben. A Vidi örülhetett a Ligakupa serlegének -->