2012.04.24. 20:25

A rutinosabb gárda nyert

A magyar NB I-es labdarúgókból álló ligaválogatott az U21-es válogatottal mérkőzött meg zárt kapuk mögött Telkiben, és Dudás Ádám hajrában értékesített büntetőjével 1–0-ra legyőzte az ifjakat.

Rajtmár István

Három kecskeméti játékossal, Balogh Bélával, Mohl Dáviddal és Lencse Lászlóval a soraiban lépett pályára tegnap az Egervári Sándor szövetségi kapitány által összeállított magyar ligaválogatott. Az ellenfél a Róth Antal irányította U21-es válogatott volt, amelyben a második félidőben kapott szerepet a Kecskeméti TE ifjonca, Bertus Lajos.

Balogh Béla nevéhez fűződött az összecsapás egyik legnagyobb helyzete, ám közeli fejese fölé szállt. Végül egy tizenegyes döntött a találkozón. Az utolsó percben büntetőt végezhetett el a ligaválogatott, és a győriek csatára, Dudás Ádám értékesítette azt: Ligaválogatott – U21-es válogatott 1–0.

„Mindkét csapatban voltak kiemelkedő teljesítmények a mai délután. Az eredmény nem volt lényeges, így a győzelem sem igazán fontos. Örülünk, hogy hasznosan tölthettük az elmúlt két napot, és öröm volt a fiúkkal dolgozni ebben a rövid időszakban is” – mondta a mérkőzés után a Nemzeti Sport Online-nak Egervári Sándor.

LIGAVÁLOGATOTT–U21-ES VÁLOGATOTT 1–0 (0–0)

Telki, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Á. (Farkas B., Butkai)

LIGAVÁLOGATOTT: Csernyánszki (Rózsa, a szünetben) – Kulcsár D., Balogh Béla (Debreceni, a szünetben), Lipták (Szabó J., a szünetben), Mohl – Dudás Á. (Bartha, a szünetben), Egerszegi (Balogh Béla, 63.), Józsi (Dudás Á., 63.), Halmosi – Nikolics N. (Hrepka, a szünetben), Lencse (Horváth Zs., a szünetben). Szövetségi kapitány: Egervári Sándor.

U21-ES VÁLOGATOTT. 1. félidő: Dibusz – Litauszki, Fiola, Kálnoki Kis, Sváb – Gosztonyi A., Preklet, Windecker, Balogh Balázs – Kovács I., Tischler.

2. félidő: Jova – Jánvári, Eppel, Fodor, Nagy P. – Bertus, Hidi, Balázs, Haraszti – Beliczky, Ugrai. Szövetségi edző: Róth Antal.

Gólszerző: Dudás Á. (90. – 11-esből)

Gólszerző: Dudás Á. (90. – 11-esből) -->