2012.03.03. 19:14

Nagy csatában győzött a Halas

Óriási csatát hozott a Kiskunhalas NKSE és a Dunaújváros találkozója a női kézilabda NB I. 20. fordulójában. Az alsóházi rangadó nem a szépsége miatt fog megmaradni a nézőkben.

Zsámbóki Dóra

Egy dologban megegyeztek a lefújás után a két csapat drukkerei: nem a péntek esti alsóházi rangadó volt a mérkőzést vezető bírópáros életének legjobb mérkőzése. A később számtalan durva szabálytalansággal tűzdelt mérkőzés 2. percében Ferling Bernadett pókhálózta ki a halasi kapu jobb felső sarkát, majd néhány másodperccel később Barna takarította ki Víg kapujának bal alsó szegletét. A 3. percben a vendég Dunaújváros fél percre tudta átvenni a vezetést, majd a Halas szokatlanul kemény védekezéseiből építkezve, pontos befejezések után meglépett 2-3 gólra.

A KNKSE játékosainak a dolgát ideiglenesen megnehezítette az acélvárosiak 4-2-re nyitott fala, de akaratosan lépegettek céljuk felé. Gulyás István a 12. percben időkéréssel próbálta megtörni a hazaiak lendületét (9-6), majd a gyenge napot kifogott Víget is lecserélte, de a szenzációs formában játszó Barna Éva vezényletével a 21. percre már 8 góllal elhúzott a hazai együttes. Körülbelül ekkor kezdett eldurvulni a mérkőzés: egymást érték a kívülről szándékosnak tűnő szabálytalanságok, a bírók pedig hagyták.

22-17-es forduló után a játékvezetők egyre több 2 perces büntetőt osztottak ki, a játék pedig gyakran állt egy-egy földre küldött játékos ápolása miatt. A boksz szerelmesei megtalálhatták a számításukat a csarnokban, ha a kézilabda teljesítményt nézzük akkor viszont elmondható, hogy stabil kapusteljesítmény mellett a Halas folyamatosan 3-4 gólon tudta tartani ellenfelét a második félidő derekáig. Ekkor kezdődött egy újabb menet: először Gáspár kapta meg a harmadik 2 percét - egy egyenes ütésért, ami önmagában is pirosért kiáltott -, majd Takács Dusmáta hagyta el kényszerűen a pályát. A 21. percben követte őket hazai részről Takács Bernadett is.

Az utolsó 10 perc hozott némi izgalmat: a 55. percben Lénárt hozta 2 gólra az Újvárost (32-30), de fél perccel a vége előtt már 34-33 volt az eredmény. Barna újabb bombáját azonban nem tudta hárítani Víg, a játék összképén pedig az utolsó másodpercekben befejezett dunaújvárosi kínai-figura javított némiképp.

Dankó Ervin, a kiskunhalasiak mestere a lefújás után elmondta: végre kibírta csapata a 60 percet. - Mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. A rájátszás szempontjából ez egy nagyon fontos meccs volt lélektanilag, hiszen el kell hinnünk, hogy mi ezeket a csapatokat meg tudjuk verni - fogalmazott az edző.

Kiskunhalas NKSE - Dunaújvárosi Regale Klíma 35-34 (22-17)

Kiskunhalas 200 néző, V: Ágnecz-Sipos

KISKUNHALAS NKSE: SCHOLTZ - Sterbik 3 , Takács B. 1 , Szamoránsky A. 3 , Tápai A. 1, BARNA 14, Kurgyis 3. Cserék: VALOVICS 7(1), Csákovics, Varga 3(2). Edző: Dankó Ervin.

DUNAÚJVÁROS: Víg – ERDŐSI 8, GERA 5, Sári 2, Gáspár 1, FERLING 9 (4), Hosszú 1. Cs: Pisák (kapus), Takács L. 1, Berta, Takács D. 3, Takács F. 1, Lénárt 3 (2). Edző: Gulyás István

Az eredmény alakulása. 13. p.: 10–8. 21. p.: 18–10. 40. p.: 28–22. 59. p.: 33–32

Kiállítások: 18, ill. 14 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 7/6

MESTERMÉRLEG

Dankó Ervin: – Játszottunk már ennél jobban, de akkor nem szereztünk pontokat, amelyek most nagyon kellettek az önbecsülésünkhöz.

Gulyás István: – Sajnálom a közönséget, mert mindent látott, csak kézilabdát nem.