2011.04.12. 21:22

A párharc nem lefutott

A T.O.M. Controll Kecskemét SE–Körmend-párharc döntetlenre áll. Kedd este visszavágtak a szombati körmendi vereségért a hírös városiak.

Borbély Károly

Fotó: BANCZIK ROBERT

„Ha nyugodtan játsszuk azt a taktikát, amit előre kidolgoztunk és rengeteget gyakoroltunk, akkor nem lehet gond. A mi játékunk apró mozaikdarabkákból áll. Arra kell figyelni, hogy ezekből a mozaikokból ne essen ki egyetlenegy sem” – mondta a mérkőzés előtt Sztojan Ivkovics, a KSE szakmai igazgatója.

A vendégcsapatot dirigáló Sabáli Balázs pedig a körmendi első meccsen nyújtott dobóteljesítménynél sokkal jobbat várt játékosaitól. „Ne Bell extra teljesítménye kelljen a sikerhez!” – vélekedett a vasiak mestere.

Tény: az egyik fél három győzelméig tartó párharc első, körmendi összecsapásán Bell alaposan megszórta a Kecskemétet, 32 pontot szerzett. A mérkőzés első félidejében azonban nem volt túl hatékony. Mert nem hagyták. Folyamatosan piócaként tapadt rá valamelyik kecskeméti játékos. A vendégek tengerentúlija az első negyedben egy, míg a másodikban hat pontot szerzett. De társai sem jeleskedtek, így lehetett, hogy a 13. percben 25–15 állt az eredményjelzőn. A hazaiaknál Siriscsevics tartott bemutatót tripladobásból, Bencze pedig szorgos hangya módjára a büntetőket és a ziccereket értékesítve termelte a pontokat.

A szünet után elég volt néhány eladott labda a hazai oldalon, és máris jött fel a vendégalakulat (41–41) Németh István hathatós közreműködésével. [caption id="" align="aligncenter" width="334"] Szinte végig vezetve nyerte a KSE a második meccset
[/caption]

„Csak nehogy kétszer is ugyanabba a folyóba lépjünk” – sóhajtottak fel a hazai drukkerek, akik jól emlékeztek arra, hogy Körmenden főleg a rengeteg eladott labda miatt kaptak ki kedvenceik. Hérakleitosztól azonban jól tudjuk, hogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni. És ez a tegnapi mecscsen is bebizonyosodott. Mert nem történt más, csupán kieshetett egy picinyke darab azokból az Ivkovics által említett mozaikokból. De ezt gyorsan „visszaillesztették” a helyére a hírös városi játékosok. Siriscsevics ismét trojkagyárossá lépett elő, Cseh György csatlakozott mellé, és a 36. percben 71–51 volt az állás. Ekkor már leült a székére Ivkovics és Sabáli is. Mindketten tudták, hogy eldőlt a meccs. Mint ahogy a hazai hívek is tisztában voltak azzal, hogy ki nyeri a mérkőzést. Ők azonban nem ültek, hanem álltak, és vastapssal köszönték meg kedvenceiknek a győzelmet.

Sztojan Ivkovics: – Az első meccs után is mondtam, hogy a párharc nem lefutott. Nagyon jól játszottunk, és ha továbbra is így játszunk, akkor mindegy, mi lesz a vége, elégedett leszek.
Sabáli Balázs: – Támadásban gyengék voltunk, rosszul dobtunk. Siriscsevics olyan extra teljesítményt nyújtott, mint nálunk az első meccsen Bell. Semmi nem dőlt el, megyünk tovább. Folytatás pénteken, 18 órakor Körmenden.

T.O.M. CONTROLL KECSKEMÉT SE–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 83–63 (17–13, 19–16, 21–15, 26–19)

NB I/A csoportos férfi-kosárlabda- mérkőzés, rájátszás az elődöntőbe kerülésért, 2. mérkőzés. Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Földházi, Kapitány, Szabó G.

Kecskemét: LaGrange 5/3, WITTMANN 6, Dénes 3/3, ORSULIC 8, BENCZE 14. Csere: SIRISCSEVICS 29/21, Csorvási 6, Pongó, Lakatos 2, Cseh Gy. 6/6, Szabó T. 4, Csabay. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Körmend: RUJÁK 7/3, NÉMETH I. 15/6, Ferencz 9/3, Bell 10/3, Dies 7. Csere: Hegedűs 6/6, Dávid G. 7/3, Trummer, Sonyák 2. Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 4. perc: 5–3. 7. p.: 10–8. 13. p.: 25–15. 18. p.: 31–25. 23. p.: 35–36. 27. p.: 47–41. 33. p.: 60–46. 36. p.: 70–51 Kipontozódott: Wittmann (40. perc) Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1. Szinte végig vezetve nyerte a KSE a második meccset -->