2010.05.20. 21:55

Egy Némedi-gól három pontot ért

Az első félidő hajrájában mutatott ötperces jó játékának és Némedi szöglet után elért góljának köszönhetően a KTE-Ereco tegnap idegenben verte az MTK csapatát.

Rajtmár István

MTK Budapest – KTE-Ereco 0–1 (0–1)

NB I-es labdarúgó mérkőzés, 29. forduló. Hidegkuti-stadion, 500 néző. Vezette: García (chilei) (Kelemen, Bukta).

MTK: Szatmári Z. - Rodenbücher, Szekeres A., Balogh B., Hidvégi - Zsidai (Könyves, 70.), Pátkai (Nikházi, a szünetben) - Kulcsár T., Szatmári L., Pál A. - Lázok Szakmai igazgató: Garami József

KTE-Ereco: Holczer - Memic (Bertus, a szünetben), Némedi, Lambulics, Alempijevics - Bori, Csukics, Koncz, Litsingi - Csordás (Vörös, 67.), Montvai (Simon A., 54.). Vezetőedző: Urbányi István

Gólszerző: Némedi (0–1) a 43. percben.

A forduló további eredményei: Vasas – Zalaegerszeg 2–3, Nyíregyháza – Szombathelyi Haladás 3–3, Paks – Budapest Honvéd 2–1, Videoton – Újpest 1–1, Debrecen – Győri ETO 0–0, FTC – Lombard Pápa 2–0, Kaposvár – Diósgyőr 2–2A százötven kecskeméti drukker azért választotta csütörtök délutáni programnak az MTK elleni fővárosi mérkőzést, mert abban reménykedett, hogy a biztos bentmaradás tudatában felszabadult, örömjátékkal kedveskednek kedvenc játékosaik.

Az első percekben volt erre némi remény, egy ideig eltökéltebben futballoztak a vendégek. Ám az már ekkor is látszott, hogy Dalio Memicsnek nagy gondjai lesznek a védelem jobb szélén: a némi meglepetésre kezdőként pályára lépő bosnyák fiú ritkán tudott tisztán szerelni, s már második percben büntető-gyanús megmozdulása volt Holczer kapujának előterében. Szerencsére a chilei Garcia játévezető nem érzett okot a beavatkozásra.

Bő tíz perc utább hagyott alább a KTE kezdeti lendülete, az MTK vette kézbe a marsallbotot. Mondjuk igazán acélos a kék-fehérek játéka sem volt, így aztán különösebb izgalom nélkül csordogált a meccs.

Unaloműzőként a 18. percben Pál felsőkapufát súroló fejesét, majd tíz perccel később Litsingi remek asszisztja után Csordás 18 méterről ballal, a baloldalról a jobb sarok fölé zúgó lövését láthattuk.

A félidő hajrájában ismét a lilák játszottak némileg veszélyesebben, zsinórban négy szögletet is lőhettek. Az utolsót Bori végezte el a 43. percben a bal oldalról. A labda a túlsó szélen febukkanó Lambulicshoz került, aki egyből kapu elé lőtte, Szatmári Zoltán csak kiütni tudta. A játékszer pontosan Némedihez jutott, aki köszönte szépen és hét méterről lapos löketet küldött a hazai kapuba, 0-1.

A második félidő egy mondatban elintézhető: eseménytelen, minden elképzelhetőnél alacsonyabb színvonal. Mondjuk ez inkább a hazai híveket bosszantotta igazán, a vendégek örültek a vezetésnek. Az egyetlen izgalom a hosszabbítás első percére maradt: ekkor Némedi gurított haza, Holczer pedig 15 méterre a kapujától senkitől sem zavartatva óriási luftot rúgott, aztán persze rohant a labda után, amit pár centire a gólvonaltól utolért, próbált menteni, de pontosan a berohanó Pált talált el, akiről szerencséjére gól helyett mellé pattant a bőrgolyó...

A forduló további eredményei: Vasas – Zalaegerszeg 2–3, Nyíregyháza – Szombathelyi Haladás 3–3, Paks – Budapest Honvéd 2–1, Videoton – Újpest 1–1, Debrecen – Győri ETO 0–0, FTC – Lombard Pápa 2–0, Kaposvár – Diósgyőr 2–2 -->