2010.02.26. 21:29

Egy félidőnyi remény

Egy félidőn át tartotta magát a Kecskemét pénteken este. A második játékrészre azonban elfogyott az ereje, és vereséget szenvedett hazai pályán a Tatabánya ellen.

Borbély Károly

Kecskemét SE – Tatabánya KC 28–32 (13–12)

NB I-es férfikézilabda-mérkőzés, Kecskemét, 600 néző. Vezette: Hargitay, Markó.

Kecskemét: Shejbal - Csorba 2, Hruscak 1, Petro 7, Belojevics 3, Szabó P. 13/5, Varsandán. Csere: Nagy L. (kapus), Dobó, Kalics 1, Gyuris, Skrbics 1, Bíró. Szakmai igazgató: Skaliczki László.

Tatabánya: Szente - Urbán 3, Harsányi 4/2, Dénes 1, Szabó Gy., Halász 11, Kanyó. Csere: Melus (k) Kocsis Cs. 1, Diaz 1, Nagy T. 2, Kiss Á. 6/4, Székely 3. Vezetőedző: Debre Viktor

Az eredmény alakulása: 7. p.: 4-2. 13. p.: 8-4. 18. p.: 9-7. 25. p.: 12-9. 37. p.: 15-16. 40. p.: 17-19. 45. p.: 18-23. 52. p.: 22-26. 56. p.: 25-30.

Hétméteresek: 6/5, ill. 9/7.

Kiállítások: 12, illetve 8 perc.

Kitűnt: Szabó P., Belojevics, Petro, illetve Halász, Harsányi, Diaz, Dénes.Tessék számolni! Összesen 28 gólt lőtt a Kecskemét, ebből tizenháromszor Szabó Péter talált az ellenfél kapujába. Szabót klónozni kellene, és akkor talán jobban menne a hírös városi alakulatnak.

Az első félidőben ugyan semmi baj nem volt a hazaiak játékával. A 25. percben például már 12-9 virított az eredményjelzőn, miközben Szabó Peti nevét skandálta a hazai közönség. De hát hol volt még akkor a meccs vége... Ráadásul kettős emberhátrányba került a KSE, amivel éltek is a tatabányaiak, Diaz góljával egyenlítettek (12-12), de Petro az utolsó pillanatban 13-12-re módosította a félidei eredményt.

A második játékrész elejét a hazaiak kezdték jobban, tartották is magukat egészen a 37. percig. Ekkor a végig remekül játszó, volt kecskeméti, Halász Máté fordított (15-16) és innentől kezdve már semmi nem segített a Skaliczki-legénységen. A játékvezetők pláne nem, ők a találkozó kritikus pillanataiban a vendégeknek csak szórták a heteseket, míg a másik oldalon általában csendben maradt a sípjuk.

Így látták a trénerek:

Skaliczki László: – Egy félidőn át tudtunk tartani magunkat, a második játékrészre azonban elfáradtunk fizikailag és fejben is.

Kitűnt: Szabó P., Belojevics, Petro, illetve Halász, Harsányi, Diaz, Dénes. Így látták a trénerek: Skaliczki László: – Egy félidőn át tudtunk tartani magunkat, a második játékrészre azonban elfáradtunk fizikailag és fejben is.

Debre Viktor: – Küzdelmes meccs volt. A második félidei játékunk alapján azt hiszem, hogy megérdemelten nyertünk. -->