2009.04.16. 16:54

Halasi úszó aranyeső Münchenben

Címkék#Kiskunhalas

Összesen 31 aranyérmet nyertek a magyar úszók a müncheni Arena-Trophyn. A kiskunhalasiak legjobbja Slezák Vivien volt, aki ötször állhatott a dobogó tetejére. A magyarok a házigazdák után a második helyen végeztek az éremtáblázaton.

Pozsgai Ákos

A Kiskunhalasi Úszó Egyesület versenyzője, Slezák Vivien volt a második legeredményesebb magyar versenyző a müncheni Arena-Trophyn. Az 1999-ben született Vivien, nem kevesebb, mint öt számban mutatta meg a népes - 12 országból összeverődött - mezőnynek, hogy milyen gyors. A legtöbb számban nagy-nagy fölénnyel győzött, s igen színes programot úszott. Az eredményei: 100 m gyors 01:11.2, 100 m pillangó 01:20.6, 200 m mell 03:01.83, 100 m hát 01:25.33, 100 mell 01:25.70.

Eredményesen szerepelt a németországi úszóversenyen az 1998-as születésű kiskunhalasi Kammerer Vivien is, a gyermek utánpótlás kategóriában, aki aranyérmet szerzett 200 m mell, és bronzérmet 100 m mellen.