2009.01.29. 18:31

Balhé a meccsen: nem csak a Békéscsabát, hanem a Halast is megbüntették - Képekkel

Címkék#Kiskunhalas

Fele-fele arányban büntette meg a Magyar Kézilabda Szövetség versenybizottsága a Kiskunhalas és a Békéscsaba női kézilabda egyesületet.

B. K.

Korábban már írtunk róla, hogy a két csapat január 17-én Halason rendezett NB I-es meccsén (végeredmény: 24–24) a 48. percben (17–21-es állásnál) egy vitatott játékvezetői ítélet után több vendégszurkoló berohant a pályára és szidalmazta, fenyegette a mérkőzés bíráit. Percekig állt a játék. A meccs lefújását követően pedig a játékvezetőket ki kellett menekíteni a vendég ultrák elől.

A szövetségben csütörtökön megnézték a találkozóról készített felvételt és mindkét klubot 180 ezer forintra büntették.

– Minket rendezési hiányosságok miatt marasztaltak el, a Békéscsabát pedig – mint visszaesőt – szurkolói rendbontásért. Az írásbeli határozat kézhezvételét követően tizenhat napunk van eldönteni, hogy élünk-e a fellebbezés jogával – mondta Zsadányi Sándor, a kiskunhalasiak vezetőedzője, aki maga is részt vett a verseny bizottság ülésén.