2007.11.24. 20:23

Kosár: Bevehetetlennek bizonyult Dombó vára!

Címkék#sport

Két lelkes szurkolótábor, 1300 néző és izgalmas mérkőzés – sajnos hazai vereség. Így foglalható össze az Univer-Kecskemét férfikosárlabda-csapatának Dombóvár elleni szombaton lejtászott bajnokija.

Rajtmár István

Az első 17 percben nem tűnt úgy, hogy a végelszámolásnál gondjai lehetnek a házigazdáknak. Ekkor 39-29-re vezettek Horváth Ákosék, ám ekkor alaposan befagyasztották eredményüket: 0-13-as három percet produkáltak a hazaiak és a félidőre 41-42-vel vonultak az öltözőbe.
A folytatásban hol az egyik, hol a másik csapatnál volt egy-két pontos előny, ami a véghajrára 4-5-re hízott és rossz hír: az ellenfél javára.
A hajrában mindent megpróbáltak Jeffesronék, de a Mills-kapitány által őzött Dombó vára ellenállt és Szabó Zsolt, a játékvezetők által sportszerűtlennek ítélt, szabálytalansága után végképp eldőlt a két bajnoki pont sorsa: 76-83!

A két csapat pontdobói: Jefferson 21/6, Blair 14/6, Fiegi 13, Szabó Zs. 11/3, Sigurdarson 11/9, Horváth Á. 5, Tóth P. 1., illetve Mills 30/6, Sanders 17/3, Wiley 13/3, English 12/3, Bódi 6/3, Deák 5/3.