madármentés

2021.07.20. 16:13

Megmenekült a szalki gólyafióka

A kutya karmaiból mentette ki az eltévedt gólyafiókát a minap Vinczellér Csaba, a Szalki KLSE elnöke.

Gulyás Sándor

Vinczellér Csaba

– Egyik falunkbeli hívta fel a figyelmem arra, hogy veszélybe került Márton gólyának, településünk büszkeségének egyik fiókája. A kertjükbe tévedt madárkát a kutyájuk megtámadta. Szerencsére még időben érkeztem és sikerült megfékeznem a feldühödött négylábút, majd befognom a szárnyával riadtan csapkodó fiókát. A lábak és szárnyak ellenőrzése után megnyugodhattunk, minden rendben. Valószínű, hogy a fiatal madár az egyik próbarepülés alatt elfáradt és nem jó helyen landolt, amit a kutya nem igazán tolerált. Erre még a stressz és az én érkezésem is rádobott kicsit, így érthető volt a blokkolás a részéről. Kis pihenőt, vízitatást követően próbáltam többször könnyedén a levegőbe dobni, ami az ötödik próbálkozásra sikerült, a fióka végre a magasba emelkedett. Alacsonyan repült a házak felett, anyja azonnal a nyomába eredt, majd egy nagy kört leírva visszanavigálta a fészekbe. A madárka testvére mellett pihente ki a kalandot – mondta el a gólyafióka megmentésének történetét Vinczellér Csaba.

Vinczellér Csaba
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában