us open

2021.08.27. 08:13

Bondárnak nem jött össze a főtábla

Bondár Anna búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságtól, miután a selejtező második fordulójában 6:3, 4:2-es állásról kikapott a francia Oceane Dodintól.

A világranglistán 199. magyar játékos – a viadal honlapja szerint – magabiztos játékot követően került játszmaelőnybe. A folytatás azonban már kiegyenlített csatát hozott, amelyben a második szett rövidítését követően egyenlített Dodin (102.), aki az 55 perces harmadik játszmában is jobbnak bizonyult magyar ellenfelénél. A találkozó 2 óra 27 percig tartott.

A selejtezőben indult négy magyar közül így csak kettő, Gálfi Dalma (152.) és Jani Réka (191.) várja az utolsó fordulót, ahol a román Monica Niculescu (216.), illetve a harmadik helyen kiemelt spanyol Nuria Parrizas Diaz (94.) lesz az ellenfelük.

A US Open hétfőn rajtoló főtábláján a magyarok közül alanyi jogon csak Fucsovics Márton szerepel.