2024.03.25. 13:30

Növelte az élen az előnyét a Miklós

A hétvégén a 16. forduló mérkőzéseit rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Nyugati csoportjában. Az éllovas hazai pályán győzött, a 3. helyen álló Dunapataj a Császártöltésen aratott sikerével pontszámban beérte a 2. Szakmárt.

A Nyugati csoportban az első négy helyezett sorrendje nem változott, viszont egy hajszálnyit nőtt az éllovas Kunszentmiklós előnye. A Miklósi GYFE döcögősebben kezdte a szezont, mint ahogy azt az éllovas háza táján előzőleg várták, ezen a hétvégén viszont, a Harta II. ellen már úgy fest, hogy visszatért a korábbi nyerő útra a csapat. 4–0-ás első félidőt követően adták csak döntetlenre, 3–3-ra a második félidőt, így 7–3 arányban győztek. A kunszentmiklósiak soraiban Erdős Bálint alaposan kitett magáért, hiszen öt alkalommal talált be a hartai kapus, Énisz Roland hálójába.

labdarúgás, mérkőzés, vármegye III
Fotó: Shutterstock.com / illusztráció

A Szakmár Dunaszentbenedeken vendégszerepelt. A hazaiak Mácsai Péter öngóljával a 42. percben megszerezték a vezetést, ezt Kudela Adrian egyenlítette ki a 64. percben, több gól már nem esett a találkozón. Ennek köszönhetően pontszámban beérte a Szakmárt a Dunapataj, amely Császártöltésen tudott biztos győzelmet aratni. Allgeier Péter két, és Németh László egy találatával a szünetben már 3–0-ra vezetek a vendégek. Batánovics Krisztián szépített még az 52. percben, a 66. percben azonban Knodel Zoltán beállította az 1–4-es végeredményt. Soós Péter triplájával és Varga Ákos duplájával győzött Dunavecsén a Bátya, a Szalkszentmárton pedig Fajszról vitte el mind a három pontot meggyőző, 7–1-es gőyzelemmel. A találkozón Domak Patrik mesterhármast szerzett. Megszerezte az alsóházi derbin az idei második győzelmét a Hajós. Alföldi Albert góljára a foktői Kanalas János még válaszolt, azt követően azonban már csak Schindler Dániel, Szántai Bence és Várszegi Bence révén a hazai csapat talált be.

Vármegye III., Nyugati Csoport: Miklósi GYFE-Harta SE II. 7-3, Hajós-Foktő II. 4-1, Dunavecse-Bátya 0-5, Fajsz-Szentmárton 1-7, Dunaszentbenedek-Szakmár 1-1, Császártöltés-Dunapataj 1-4.