2023.04.03. 12:24

A vármegye háromban délen újra a Katymár áll az élen

A hétvégén a 18. fordulót rendezték meg a vármegyei labdarúgó bajnokság Déli, Közép és Nyugati csoportjában, az Északi csoportban pedig a 20. kör mérkőzéseit játszották le a csapatok. A Déli csoport élén újra változás történt, visszaelőzött a Katymár.

Fotó: Jarmaczkiné Ispánovics Judit

A Déli csoportban a 2. helyen álló Katymár 4–2 arányban legyőzte a Borota második csapatát, ami tekintve a Borota II. remek tavaszi teljesítményét, értékes siker. A siker értéke tovább növekedett vasárnap, amikor a múlt héten az élre álló Dunagyöngye SK lejátszotta a mérkőzését. Az elmúlt héten a tabella élére álló szeremleiek a Bácsbokodot fogadták. A Bokod újfent bizonyította, hogy senki által nem lebecsülendő ellenfél, ugyanis 2–1 arányú győzelmet aratott a Dunagyöngye otthonában, így a Katymár az élre állhatott. A harmadik helyen álló Vaskút Bátmonostorral utazott. Némi meglepetésre a Kenderes SE 3–2-es győzelemmel otthon tartotta a három pontot. A gólszerzők alapján akár úgy is ki lehetne írni a végeredményt, hogy Kenderes SE–Szlavikovics Ede 3–2, a Kenderes csapatkapitánya ugyanis kétszer iratkozott fel öngóllal a jegyzőkönyvbe. De ezt ő bánja a legkevésbé azt követően, hogy bravúros győzelmet aratott a csapat. A Gara 3–1-es győzelmet aratott Felsőszentivánon, ennek köszönhetően a Vaskútot megelőzve felléphetett a képzeletbeli dobogó harmadik fokára. A Madaras tartja az 5. helyét, Tataházán győztek 4–3-ra. Érdekesség, hogy a vendégek a 30. percben már 4–0-ra vezettek, a Tataháza a 73. perc után szerzett három gólt.

Déli csoport: Tataháza–Madaras 3–4, Bácsborsód–Bácsalmási PVSE II. 2–2, Kenderes SE–BSE Vaskút 3–2, Felsőszentiván–Gara 1–3, Katymár–Borota II. 4–2, Dunagyöngye SK–Bácsbokod 1–2, Hercegszántó–Kisszállás 2–1.

Az Élszaki csoportban tovább robog az éllovas Fülöpszállás, ezúttal Fülöpjakabon arattak 8–0-ás győzelmet. A tavaszi rajt óta botladozó, őszi éllovas Ballószög 2–2-es félidő után győzni tudott Tiszaugon, így őrzi a második helyét. Jól érzi magát a frissen megszerzett 3. helyen a Helvécia, az SC Hírös-Ép II. vendégeként arattak 6–2-es győzelmet, hogy ez így maradjon.

Északi csoport: Tiszaug–Ballószög 2–3, Katonatelep–Bugac 2–3, Fülöpjakab–Fülöpszállás 0–8, Ladánybene–Vasutas SK 4–1, SC Hírös-Ép II.–Helvécia 2–6, Kerekegyháza II.–Jakabszállás 3–3, Jászszentlászló–Szabadszállás 1–5.

13. DUNAVECSE 17 0 1 16 11–125 1

A Közép csoportban Izsákon aratott győzelemmel tartja az ötpontos előnyét a Vadkert II. A második helyen álló Kunfehértó gólfesztivált rendezett hazai pályán a Tázlár ellen. 15–0 arányban nyerték a mérkőzést. A hazai gólök zömét szerző Horváth Ákos és Grácz Roland külön csatáját előbbi nyerte, 7–4-re győzte le csapattársát. Értékes siekrt ért el a Balotaszállás, a 3. Kaskantyút győzték le 2–1 arányban. A Kasit így megelőzte a Kiskőrös II., amely Császártöltésen aratott 4ľ1-es győzelmet.

Közép csoport: Bócsa–Szank 8–2, Izsák–Vadkert FC STE II. 0–3, Balotaszállás–Kaskantyú 2–1, Tabdi–Kecel Senior 2–0, Kunfehértó–Tázlár 15–0, Akasztó FC II.–Kecel FC II. 6–1, Császártöltés–Kiskőrösi LC II. 1–4.

Nyugaton jottányit sem változott az élmezőny, mind a három dobogós győzött. Az Apostag 11–0 arányban múlta felül a Dunavecsét – a hazai Kis Norbert öt, Tóth Attila négy alkalommal köszönt be –, a Dunapataj Tasson győzött, a Bátya pedig a Miklósi GYFE ellen nyert 2–1-re. Miután a Szakmár némi meglepetésre legyőzte a Szentmárton – nem is annyira a végeredmény itt a meglepetés, hanem az arány: 6–1 –, a Fajszon győztes Uszód előrelépett a 4 helyre.

Nyugati csoport: Bátya–Miklósi GYFE 2–1, Dunaszentbenedek–Hajós 4–1, Fajsz–Uszód 0–3, Tass–Dunapataj 1–3, Szakmár–Szentmárton 6–1, Apostag–Dunavecse 11–0.