BAON
Bács-Kiskun vármegyei hírportál
december 9., hétfő
A Kecskeméti Katona József Múzeum új kiállítása, „Egy eltűnt nép nyomában – Az avarok élete a Duna–Tisza közén”, egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy közelebbről megismerkedjünk a Kárpát-medence egykori lakóival. Az avarok története régóta homályban maradt, de a legújabb genetikai kutatások és archaeogenetikai eredmények új fényt derítenek életükre.
A kiállítás izgalmas felfedezéseket tár elénk az avarok mindennapi életéről, temetkezési szokásaikról és társadalmi struktúrájukról. A kiállításon kecskeméti régészeti leletek mellett a látogatók betekinthetnek az avarok származásába és kapcsolataikba, amelyek a legfrissebb tudományos eredmények segítségével válhatnak kézzelfoghatóvá. A tárlatban bemutatott leletek között nemcsak temetkezési helyek és tárgyak találhatók, hanem egy brutális gyilkosság és egy több mint másfél évezreddel ezelőtti házasságtörés története is feltárul.
A kiállítás különlegessége, hogy nemcsak a tudományos felfedezéseket, hanem azokat könnyen érthető módon is bemutatja, így a fiatalabb közönség számára is élvezetes élményt kínál. Az avarok társadalma és életmódja egy komplex és érdekes világot tár fel, amely hatással volt a Kárpát-medence kultúrájára és fejlődésére.
Ez a kiállítás egy különleges lehetőséget biztosít arra, hogy elmélyedjünk az avarok történetének rejtett részleteiben, miközben megértjük, hogyan formálták egykori életük a régió fejlődését. Aki kicsit is érdeklődik a téma iránt, annak javaslom, hogy ne hagyja ki a Kecskeméti Katona József Múzeum új tárlatát, és fedezze fel az avarok titkait a Duna–Tisza közén!