Vizes vb

2017.07.23. 18:21

Bronzérmes a férfi 4x100-as gyorsváltó

Hosszú Katinka pedig a legjobb időt úszta a 200 vegyes elődöntőjén.

Megvan az első magyar érem a vizes vb-n: bronzérmet nyert a Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd összeállítású 4x100 méteres férfi gyorsváltó az úszó-világbajnokságon a Duna Arénában.

A kvartettben Kozma Dominik első emberként 48.26-ra javította a délelőtt felállított 48.61 másodperces országos csúcsát, míg a négyes is új nemzeti rekordot ért el 3:11.99 perccel. A számot az amerikaiak nyerték 3:10.06 perccel, a második helyen a brazil váltó zárt (3:10.34 p).

Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott be a 200 méteres vegyesúszás döntőjébe a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon vasárnap. A háromszoros olimpiai bajnok 2.07.14 perces idővel nyerte az elődöntőt. Jakabos Zsuzsanna futamában a hetedik, összesítésben a 12. helyen (2:11.92 p) végzett, így lemaradt a fináléról, amit hétfő este rendeznek.

Vasárnap délután úszott még Szilágyi, Cseh, Kapás és Késely is. Szilágyi Liliána és Cseh László nem jutott fináléba vasárnapi elődöntőjéből. Kapás Boglárka az ötödik, Késely Ajna hatodik lett 400 gyorson.

Szilágyi 100 méter pillangón az első futamban volt érdekelt, 57.75 másodperces idejével – amely 21 századdal marad el országos csúcsától – a kilencedik helyen zárt.

Cseh a pillangó sprintszámában, azaz 50 méteren, ahol két éve Kazanyban bronzérmet szerzett, 23.51 másodperccel futamában – rossz rajttal – ötödik lett, ez pedig összesítésben a 11. helyre volt elég.

Kapás Boglárka az ötödik, Késely Ajna pedig a hatodik helyen végzett vasárnap 400 méter gyorson. Kapás 4:04.77 perces eredménnyel csapott célba, míg Késely alaposan megjavítva 4:06.42-es eddigi egyéni legjobbját 4:05.75-ös idővel ért célba.

A számot az amerikaiak szupersztárja, Katie Ledecky nyerte, ezzel az első női úszó lett, aki ebben a számban egymást követő három világbajnokságon nem talált legyőzőre.

Borítókép: MTI / Illyés Tibor