Sport Hírek

2006.10.12. 10:32

Remekül kezdtek a kecskeméti kosaras lányok

A női kosárlabdabajnokság elit osztályában tegnap mutatkozott be az újonc Kecskeméti KC csapata. A Ceglédi EKK ellen idegenben játszottak lányaink és 82-69-re nyertek.

-

A 18 év után a hírös városba hazatérő Király Sándor gárdája szép győzelemmel kezdett, bár a mérkőzés elején még nem úgy nézett ki, hogy babér terem a kecskemétieknek.

A mérkőzés részletei:

Ceglédi Elefántkölyök–Kecskeméti KC 69-82 (20-15, 21-29, 15-23, 13-15). Cegléd, 400 néző. V.: Balogh, Gál.

Cegléd: Iglesias 32/15, Halmi, Benyovszki, Serbán 6, Zuleira 20/3. Csere: Kalmár-Nagy 5/3, Ruttner R. 2, Szamosi 2, Ruttner Zs. 2, Őri, Gál. Edző: Földi Sándor.

Kecskemét: Caran 14/6, Szabó V. 7/3, Szavercsenko 19, Turóczi 20, Pupovic 2. Csere: Demeter, Reiner 5/3, Vincze 15. Edző: Király Sándor.

Az eredmény alakulása, 2. p.: 4-0, 5. p.: 9-9, 8. p.: 18-13, 13. p.: 29-17, 16. p.: 29-33, 18. p.: 38-38, 22. p.: 43-48, 26. p: 45-58, 32. p.: 57-72, 37. p.: 67-76. Kipontozódott: Iglesias a 37., Serbán a 38. percben. Kitűnt: Iglesias, illetve Turóczi, Szavercsenko, Vincze, Szabó V.

A ceglédi rézfúvósok himnusza, majd dr. Nyíri Dezső, a Női Hivatásos Kosárlabda Liga elnökének köszöntő szavai után indult útjára a labda a 2006/2007-es A-csoportos női bajnokság nyitó mérkőzésén a ceglédi városi sportcsarnokban, majd elindulhatott a játék. A hazaiaknál a két új igazolású kubai válogatotton kívül helyet kapott a korábban a KKC-ben pattogtató Halmi, Benyovszki és Serbán is.

A két kubai kosaraival indult a találkozó, amire Szavercsenko válaszolt. A negyed végére azonban a hazaiak két idegenlégiós 18 pontot kapart össze a 20-ból, s ceglédi előnnyel zárult az első szakasz.

A folytatás is rémálomba illő volt a KKC számára: 29-17-re elhúztak az Elefántkölykök. Érződött a sérült Laczi Edit hiánya a vendégeknél. Király Sándor edző időt is kért, rendezte a sorokat: 16-0-ás szériát produkáltak a vendégek, s felálltak a padlóról.

Szavercsenko, Turóczi kosarai, Reiner és Caran triplája után a KKC átvette a vezetést (29-33). Később egyenlítettek a hazaiak, de közvetlenül a nagy szünet előtt egy duplát és egy büntetőt értékesítettek a vendégek, s 41-44-ről várhatták a folytatást s csapatok.

A második félidőben jobb védekezésének köszönhetően előnyt szerzett a Kecskemét. Kikapcsolták a két kubai játékost, Vincze és Turóczi kosaraival pedig jelentős előnybe kerültek. A záró tíz percben felváltva estek a kosarak, végül a KKC  magabiztosan nyert.

Földi Sándor: – Gyengén védekeztünk, sokat egyénieskedtünk. A kecskemétiek megérdemelten nyertek.
Király Sándor: – Minden kezdet nehéz. Színvonalas meccsen nyertünk.