2015.11.22. 19:52

Pápán a hajrában húzta be a mérkőzést a Bajai Bácska

Az NB I/B Nyugati csoportjában a második fordulóból elhalasztott mérkőzésen péntek este: Pápa–Bajai Bácska FKE 85–95 (21–30, 23–19, 28–20, 13–26).

Kubatovics Tamás

A bajai pontszerzők: Délity 18/15,  Ágfalvi 18/6, Franczva 16, Katyánszki 14,  Pálkerti T. 11/3, Koller 7/6, Fehér 7, Braun 4.
Az azonos mutatóval – 2–2 győzelem és vereség – álló együttesek összecsapásának alaphangulatát meghatározta, hogy a hazaiak sérülésekkel és vírusfertőzéssel küzdöttek a hét folyamán, míg a Bácska Mándity mellett Nagy Dánielt is kénytelen volt nélkülözni. Az első negyedben Délity vezérlevétel ragadta magához az irányítást a Baja, a Bácska erőssége a 7. percben negyedik  triplájánál tartott. A második negyed elején már 14 pontra is nőtt a bajai előny, ám a hazaiak szívós munkával faragtak a különbségből, majd a fordulás után öt perc alatt átvette a vezetést a Pápa, (25.p.: 54–53), ez a tendencia nem változott, így 6 pontra nőtt a különbség.

A végjátékban azonban Ágfalvi villanásai és Katyánszki pontjai által előnyt szerzett a Baja, Délity hosszú szünet után újabb hárompontos vert be, amivel 82–86 lett az állás, majd a kevésbé remegős bajai kezeknek köszönhetően 10 pontra nőtt a különbség, ami a bajaiak hangulatát javította.