2015.11.16. 17:24

Nyert Nyíregyházán a KTE-Duna Aszfalt

Elsősorban a második félidei játékának köszönhetően nyert tegnap este a Kecskemét a férfi NB I/A csoportos bajnokságban.

Borbély Károly

Nyíregyháza–KTE-Duna Aszfalt 61–76 (22–17, 14–17, 8–18, 17–24)
Nyíregyháza, 600 néző. Vezette: Pálla, Jakab, Pozsonyi
KECSKEMÉT: Alexander 10, Pongó Martin 2, Djeraszimovics 14/6, Hegedűs G. 2, Ivosev 21/6. Csere: Karahodzsics 19, Pongó Máté 7/3, Mészáros M., Keller I. 1, Jakab P. Edző: Borisz Maljkovics

Unruh vezérletével a 6. percben már 13–6-ra vezetett a hazai alakulat. A folytatásban azonban főleg Ivosev és Djeraszimovics pontos célzásainak köszönhetően jött fel a KTE, a második negyed vége előtt Pongó Máté sikeresen próbálkozott távolról, és egész közel került ellenfeléhez a hírös városi együttes (36–34).

A nagy szünet után Karahodzsics duplájával és Ivosev triplájával fordított a Kecskemét (36–39), majd Lekli főszereplésével ismét a nyírségieknél volt az előny (42–41). Innentől azonban nem sok esélye volt a győzelemre a hazai csapatnak, a 35. perc végére elsősorban Karahodzsics remeklésének köszönhetően már több mint húsz ponttal vezetett a KTE-Duna Aszfalt (47–69) és magabiztosan menetelt a végső győzelemig.