2015.05.10. 19:21

Ezüstéremmel zárja a bajnokságot a KNKSE

Tizenegy góllal bizonyult jobbnak a HUFBAU-AKKER KNKSE a Kispest otthonában, és ezzel már biztossá vált, hogy ezüstéremmel zárják az NBI/B keleti csoportjának küzdelmeit.

kecskemetinkse.hu

A Vasas vereséget szenvedett szombaton a Nyíradony otthonában, így már egy döntetlen is elég lett volna az ezüstérem megszerzéséhez vasárnap a hírös városiaknak. Ennek ellenére nagyon masszív játékot mutattak be Borsodi Péter tanítványai, s állva hagyták a fővárosiakat. Az első játékrészben olyannyira jól működött a HUFBAU-AKKER KNKSE védelme, hogy mindössze csak öt gólt kaptak, ehhez kellett Scholtz Andrea remek kapusteljesítménye is persze. Gyakorlatilag már a szünetre eldőlt a két pont sorsa, így a folytatásban már mindenki játéklehetőséget kapott. A vége 33-22 lett a kecskemétiek javára.

Mivel a Gödi SE az Eger otthonában nyerni tudott, így egy fordulóval a vége előtt eldőlt, hogy megnyerték a bajnokságot, a HUFBAU-AKKER KNKSE pedig ezüstéremmel gazdagodik a 2014/2015-ös idényben.

Borsodi Péter értékelése: - Elégedett voltam a játékkal, végig mi domináltunk, s már 15 perc játék után tetemes előnyt alakítottunk ki. A védelem most nagyon jól muzsikált, s leindításokból tudtunk gyors és könnyű találatokat szerezni. Még egy forduló van hátra számunkra a pontvadászatból, de már biztos, hogy a második helyen végzünk. Gratulálok a lányoknak az ezüstéremhez, megérdemlik, sokat tettek érte egész évben!

Kispest - HUFBAU-AKKER KNKSE 22-33 (5-17)

Kecskemét: Tóth O. 5, Kaltenecker 1, Prókai 1, Kuhinkó 6, Fundák 4, Karsai 5, Kaiser 1, Takács 2, Orell 1, Fehér 6, Cubela 1.