2015.03.08. 08:06

Magabiztos győzelem a Nyíradony ellen

A HUFBAU-AKKER Kecskeméti NKSE már az első félidőben eldöntötte a Nyíradony elleni mérkőzést, hiszen 11 gólos előnyt harcoltak ki, amely a végére nyolcra olvadt, de így sem volt veszélyben sikerük.

Zs. D.

A tabella 4. helyén álló Nyíradony együttesét fogadta szombaton az árpádvárosi sportcsarnokban az NBI/B-s női kézilabda-bajnokság keleti csoportjában 3. helyen álló HUFBAU-AKKER Kecskeméti NKSE csapata.

Erősen kezdte az összecsapást a hírös városi gárda, ugyanis 5-0-s rohammal lepték meg a vendégeket. Ezt követően is a hazaiak akarta érvényesült, köszönhetően a kemény védekezésnek, valamint Scholtz Andrea remek kapusteljesítményének. Indításokból és a szélről is potyogtak a gólok, nem volt ellenszere a nyíradonyiaknak a gyors KNKSE-támadásokra. A félidőre magabiztos, 11 gólos előnnyel mehettek oihenni Borsodi Péter tanítványai (17-6).

A szünet után sem változott túlzottan a játék képe, habár elöl a kecskemétiek játéka némileg lassabb lett. Talán ennek is volt köszönhető, hogy lassan elkezdte a felzárkózást a Nyíradony, és tíz gólon belülre kerültek. A végére nem maradtak izgalmak, megérdemelten nyerte a találkozót a HUFBAU-AKKER KNKSE 28-20-ra.

[caption id="" align="aligncenter" width="430"] Scholtz Andrea remek teljesítményt nyújtott a kapuban
[/caption]Borsodi Péter vezetőedző: - Nagy energiákat mozgósítottunk az első félidőben, végig kontrolláltuk ezt a periódust. Persze, ott is voltak hibácskák. Akartuk a győzelmet, talán túlzottan is, ez néha kapkodást szült. A pihenő után kicsit beragadtunk, főleg támadásban estünk vissza. Ezt majd ki kell elemeznünk, hogy hogyan is volt. Tudtunk váltani aztán, újra felgyorsítottuk a játékot, s megérdemelten nyertünk. Gratulálok a lányoknak!

HUFBAU-AKKER KNKSE – Nyíradonyi VVTK 28-20 (17-6)
Kecskeméti góllövők: Tóth O. 4, Ahács 2, Kuhinkó 1, Fundák 2, Kaiser 3, Takács 4, Orell 2, Fehér 8, Cubela 2.