2012.11.18. 19:46

Kiütéssel nyert Debrecenben a Kiskunhalas NKSE

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság „meglepetés csapatának” számító kiskunhalasi gárda csupán 10 perc reményt hagyott a Debrecennek.

T. K.

Debrecenben folytatódott a "halasi csoda", a Kiskunhalas NKSE ugyanis az idei utolsó bajnoki mérkőzésen tíz góllal legyőzte a vendéglátókat. A győzelem egyben azt is jelenti, hogy Golovin Vlagyimir csapata az 5. helyen zárja évet, ami sporttörténeti siker a város kézilabda életében.

A házigazdák háromszor is vezettek a találkozó elején (3-2, 4-3, 5-4), de ez nem szegte kedvét a halasi lányoknak, akiknél ezúttal nem léphetett pályára a múlt héten megsérült Takács Bernadett. A többiek azonban kiváló játékkal helyettesítették a gólerős játékost és fokozatosan elhúztak. A 10. percben volt utoljára egyenlő az állás (5-5), negyedórai játék után már 9-6 volt a halasiak javára. Ez már nem nagyon tetszett a hazaiak mesterének Bíró Imrének, aki időkérés során próbálta felrázni játékosait. Kevés sikerrel, mert állandósult a 3-4 gólos halasi vezetés, ami ötre gyarapodott a szünetig (13-18).

A fordulás után három perc alatt kettőt vágott a Debrecen, mire Golovin mester gyorsan időt kért és rendet rakott az övéi között. A halasiak erre zsinórban három góllal jelezték, hogy győzni jöttek Debrecenbe (15-21). A helyi "online" kilátástalannak ítélte a hazaiak játékát, akárcsak a drukkerek, akik tíz perccel a vége előtt elrakták dobjaikat, leszedték a molinókat és elindultak hazafelé. Az örömkézilabdát játszó Halas ekkor már 10 góllal vezetett és teljesen megérdemelten gyűjtötte be az újabb két pontot és ezzel stabilizálta az 5. helyét a bajnokságban.

DVSC-Fórum - KISKUNHALAS NKSE 23-33 (13-18)

Debrecen, 1000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

DVSC: Lajtos – Slakta 4, Dakos 1, Siska 2, Kudor 2/2, Bohus-Karnik 3, Szilágyi 3. Csere: MAKAI (k), HERR 7, Bálint, Som 1, Varsányi. Edző: Bíró Imre.

KNKSE: PETHŐ – STERBIK 5, DRÁVAI 6/4, BARNA 4, SZAMORÁNSKY A. 4, FAUSZT 6, VARGA D. 5. Csere: Lengyel (k), Scholtz (k), Valovics 1, Tápai 1, Földes, Borkowska 1, Selmeci. Edző: Golovin Vlagyimir.

Az eredmény alakulása. 6. p.: 4-2, 15. p.: 6-9, 29. p.: 12-17, 33. p.: 15-18, 45. p.: 18-26, 51. p.: 19-29.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.