2012.03.11. 20:45

Nem csak a Falco volt az ellenfél

Fordulatokkal és indulatokkal tarkított mérkőzésen a hajrában nyert a Falco férficsapata szombat este a Kecskemét SE vendégeként.

Borbély Károly

„A második félidő kissé indulatossá vált. Az első játékrész szép csendesen folydogált.” – mondta a találkozó után Bencze Tamás, a Falco vezetőedzője. A hosszú szünet utáni játékrészben valóban voltak indulatok, elsősorban a játékvezetői trió ítéletei borzolták a szurkolók, a játékosok és az edzők idegeit. Például a harmadik negyedben, amikor 1 perc 52 másodperc volt hátra a játékrészből: Sztojan Ivkovics a pályára berohanva kritizálta a bírók ténykedését. A KSE szakmai igazgatója nehezen viselte, hogy a játékvezetők hathatós segítségével 50–53-ról 50–61-re módosult az eredmény. Pedig előtte Djeraszi-movics és Perine jó játékának köszönhetően 40–51-ről jött fel csapata 50–53-ra.

Az utolsó negyedben is volt egy hatalmas „feljövetele” a Kecskemétnek: kilencpontos hátrányból (59– 65) fordított a KSE (70–68), Djeraszimovics, Vukadinov és Perine vitte a prímet a hazaiaknál. Micsoda hajrára lett volna kilátás, ha nincs a Falcónak a „külső segítség”, ami miatt Ivkovics dühében a széket rúgta. A büntetés: technika, plusz a kispadot is el kellett hagynia. 48 másodperc volt hátra a meccsből, 74–79 állt az eredményjelzőn. Már nem lehetett újabb KSE-feltámadás...
– Két technikai befolyásolta a végeredmény kialakulását.
Az enyém jogos – de az előzmény...? – mondta a meccs után Sztojan Ivkovics. [caption id="" align="aligncenter" width="334"] Sztojan Ivkovicsnak és Wittmann Krisztiánnak volt mit számon kérnie a játékvezetőktől
[/caption]

KECSKEMÉT SE–FALCO 74–82 (24–23, 15–21, 17–21, 18–17)

NB I/A csoportos férfi kosárlabdamérkőzés. Kecskemét, 1400 néző. Vezette: Györffy, Márton, Szabó G.

KECSKEMÉT: WITTMANN 9/3 , DJERASZIMOVICS 21/3 , Mészáros M. 5/3, Dénes, Bencze 8. Csere: Csorvási M. 2, Vukadinov 10, Hegedűs G. 6/6, PERINE 13/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

SZOMBATHELY: KÁLMÁN 17/3, Simon L. 8, TIMBERLAKE 24/3, Szabó Zs. 13/3, PANTELICS 10/3. Csere: Jancsikin 4, Szanati 4, Harazin 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–9. 7. p.: 14–16. 14. p.: 27–29. 17. p.: 33–38. 22. p.: 40–51. 24. p.: 46–51. 28. p.: 50–59. 33. p.: 65–68. 37. p.: 70–73.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–9. 7. p.: 14–16. 14. p.: 27–29. 17. p.: 33–38. 22. p.: 40–51. 24. p.: 46–51. 28. p.: 50–59. 33. p.: 65–68. 37. p.: 70–73. Sztojan Ivkovicsnak és Wittmann Krisztiánnak volt mit számon kérnie a játékvezetőktől -->