2011.09.14. 21:19

Magyarország U20 - Szerbia U20 3–1 (2–0)

Az akaratosan, fegyelmezetten futballozó magyar U20-as válogatott biztosan győzött szerbia ellen a regionális bajnokság első fordulójában.

Borbély Károly

Kecskemét, 300 néző. Vezette: Bukovec (Vukan, Kepe) - mindhárom szlovén
Magyarország: Jovai (Nacsa, a szünetben) - Baráth B., Izing, Kelemen, Farkas M. (Farkas A., a szünetben) - Windecker (Banai, 65.), Szakály A., Nyilas (Magos, 65.) - Skriba (Vermes, 76.), Kovács I. (Oláh M., 92.) - Ugrai (Vólent, 76.)  Szövetségi edző: Róth Antal
Gólszerző: Kovács I. (1–0) az 5., Nyilas (2–0) a 7., Baráth B. (3–0) az 54., Szavkovics (3–1) a 82. percben.

Róth Antal: – Csapatom céltudatosan, fegyelmezetten, akaratosan futballozott, aminek győzelem lett a vége. Ugyanakkor tudjuk, hogy játékban még sokat kell fejlődnünk, mintahogy erőnlétileg is, hogy a meccs végére ne fogyjon el az energiánk.

A regionális bajnokság - a korábban Alpok-Adria Kupa néven ismert - rangos nemzetközi torna az U20-as válogatottak részére.
A rangos nemzetközi megmérettetés kissé átalakulva, Horvátország, Szlovénia, Szerbia és Magyarország részvételével indult újra, a négy résztvevő körmérkőzéses rendszerben, otthon és idegenben méri össze tudását a riválisokkal.[caption id="" align="aligncenter" width="334"] Biztosan győzött a magyar u20 szerbia ellen