2010.11.07. 20:55

Nem sikerült a végjáték

Fordulatokban gazdag meccset vívott a hét végén a Baja és a Fradi. A találkozót a végjátékban pontosabb fővárosiak nyerték.

Kubatovics Tamás

Fotós: BANCZIK ROBERT

Nem tudta begyűrni a Baja a Fradit. A végjátékban a fővárosiak pontosabbak, eredményesebbek voltak, így két ponttal térhettek haza. Ebben a legnagyobb szerepet Szlimák Hajnalka játszotta, akit nem tudtak megfékezni a hazaiak és 29/9-es dobóteljesítménye mellett a találkozó legjobbja volt. Ő tartotta életben a vendégek reményeit a találkozó elején, amikor már látszott, hogy a hazai védekezés kissé erőtlen és lassú, ami megkönnyítette a fradisták helyzetét. A második negyedben a támadójáték is kapkodóvá vált, góliszony tört a hazaiakra, 8 perc alatt csupán 4 pontig jutott a csapat Szabó Petra révén. Végül sikerült kétszámjegyűre szépíteni a pontok számát. Viszont a nagyszünet idejéig az irányító Theodoreán négy, a center Budimir három személyi hibáig jutott.

Fordulás után Budimir pontjaival újra a Baja vezetett, majd Bálint Réka szorgoskodott össze öt pontot, Szabó Petra pedig bravúros blokkolást is bemutatott. Rohanósabb játékot produkáltak a hazaiak és ez kevésbé ízlett a Fradinak, ám Szlimák triplája megakadályozta, hogy öt pontnál nagyobb legyen a bajai előny. A záró játékrészben ismét bizonytalankodott a Baja, eladott labda, elrontott bedobás, kihagyott ziccer is szerepelt a hibalistán, ráadásul Theodoreán kipontozódott. A vége előtt négy perccel lett egyenlő állás, majd három perc alatt két hazai és négy vendégpont született. Az utolsó percben Hegedűs és Szlimák talált be, amire már nem tudott válaszolni a Baja.

A feldúlt Peresztegi Nagy Ákos pár perces elvonulást követően értékelte a találkozót, illetve csapata teljesítményét.
– Sajnálom a vereséget, nem külső tényezőkben keressük, hogy miért kaptunk ki. Magunkba fogunk nézni és dolgozunk tovább – fogalmazott az edző.

Bajai NKK–Nanette FTC 61–67 (27–23, 10–15, 15–10, 9–19)

NB I-es női kosárlabda mérkőzés, alapszakasz. Baja, 400 néző. Vezette: Király L., Fodor A.

Baja: Szepsi 6, Theodoreán 1, Bálint 14/6, Szabó P. 16, Budimir 8. Cs: Fürtös 5/3, Bozóki 11/3, Kühn, Gorjanácz. Edző: Peresztegi Nagy Ákos

FTC: Darida 7, Ruják 4, Szlimák 29/9 , Hegedűs R. 15, Russai 3. Cs: Varda 2, Reiner 7, Fülöp. Edző: Farkas Sándor

Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–10. 10. p.: 27–23. 15. p.: 27–33. 20. p.: 37–36, 37–38. 23. p.: 44–40. 28. p.: 50–45. 31. p.: 54–48. 35. p.: 57–53. 36. p.: 57–59

Kipontozódott: Theodoreán a 37. percben.

További eredmények: BEAC-Újbuda – Ceglédi EKK 60–68, BSE-FCSM – MKB-Euroleasing Sopron 43–96, SEAT Lami Véd Győr – Szolnoki NKK 92–74