2010.05.30. 10:55

Nem bírt egymással a két szomszéd település

Az őszi 3-1-es hazai vereségért vissza akart vágni az Izsák az Orgoványnak, de nem sikerült. A két szomszéd település csatája a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban 0-0-as döntetlenre végződött szombaton.

Sz. T.

Orgovány-Izsák 0-0

Orgovány: Borbély - Suknovic, Sztojanovic, Valkai, Forgó, Szabó P. (Vellai), Újváry, Ábel, Jakab, Szabonik, Csernik. Edző: Vízteleki János.

Izsák: Ámann - Garaci, Barna Cs., Megyes, Borsos, Balogh, Riscutia (Liptai), Barna Zs., Nemcsok (Vicze), Kovács D., Nemes. Edző. Gréczi Gábor.

Orgovány, 250 néző. Vezette: Wittmann (Allaga, Tóth P.). Sárga lap: Sztojanovic, ill. Borsos, Megyes. Kitűnt. Suknovic, Újváry, Ábel, Szabó, ill. Ámann, Garaci, Barna Zs., Nemes. Ifjúsági eredmény. 5-1.

Akár a második hely sorsa is eldőlhetett volna a mérkőzésen, ha valamelyik csapat gólt lő. Ezúttal azonban érintetlenek maradtak a hálók. Jobban mondva Kovács Dávid, a vendégek jobb szélsője egy szabadrúgás után betalált Borbély kapujába, de előtte Wittmann játékvezető jelezte, hogy közvetett szabadrúgás lesz, így mivel senki sem ért hozzá, a gól is érvénytelen lett.

Mind a két csapat jól teljesített eddig a bajnokságban, az első félidei játékuk azonban nem ezt bizonyította. Az orgoványiak többet birtokolták a labdát, de igazi gólveszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani. Ugyan ez, mármint a gólveszélyes helyzet kialakítása, igaz volt az izsákiakra is.

A második játékrészben valamivel élénkebb lett a játék. A hazaiak megpróbálták gólra váltani mezőnyfölényüket, de ezúttal nem sikerült. Akadt egy tíz perces időszak, amikor szinte kapujukhoz szögezték a vendégeket, de ennél többet nem tudtak elérni. Ezt követően viszont az izsákiak léptek fel támadólag és neki adódtak lehetőségeik. Az utolsó tíz percben már nyugalomra intette Vízteleki edző játékosait, mondván az egy ponttal is elégedettek. A játék képe alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet, az eredmény igazságos.