2010.02.26. 21:24

Tisztes halasi helytállás a cívis városban

A bajnoki tabellán második helyen álló DVSC-Korvex ellen lépett pályára a ma (péntek) esti bajnoki mérkőzésen a Kiskunhalas.

T. K.

A vendégeknél a múlt héten debütált Budecevic után, Leposova és Gerstmár is szerepelt. Éles József tanítványai sokáig megnehezítették a hazaiak dolgát, hiszen a 16. percben még döntetlenre (9-9) állt a találkozó.

A folytatásban a cívis városiak megduplázták a találataik számát, míg a Halas csak 3 gólt lőtt a szünetig (18-12). A fordulás után fokozatosan nőtt a hazai előny. A játékrész pontosan ugyanazt az eredményt hozta, mint az első félidő, így végül a hazaiak magabiztosan győztek 36-24-re.

A találkozó után Éles József úgy vélekedett, hogy az ország egyik legjobb együttese ellen tisztességel helytállt csapata.

A halasi góllövők: Tamás 6, Leposova 6/1, Kokas 4/2, Gerstmár 3/1, Csendes 2, Budecevic 2, Szűcs 1.