Online közvetítettük a KTE élvonalba jutását. Visszaolvasni is egy élmény!

Baon.hu/K. Gy.

A KTE a következő játékosokkal kezdi a mérkőzést:
Nagy Zsolt, Schindler Szabolcs, Gyagya Attila, Ivan Lovric, Koszó Balázs, Balázs József, Csordás Csaba, Vladan Savic, Koncz Zsolt, Széki Attila, Montvai Tibor

"Álmodtam egy világot magamnak, itt állok a kapui előtt" - szól a hangszórókból az Edda a mérkőzés kezdete előtt 10 perccel.

Legalább 4000 néző biztos kint van a lelátókon.

Többek kezében lila-fehér KTE-s papírzászló, ami erre az alkalomra készült "Hajrá KTE, vár az NB I-felirattal.

Nagy bajnokavató fiesztára lehet számítani, ha ma nyer a csapat. Információink szerint tűzijáték is lesz a meccs végén.

A lila-fehér keménymag szektora elé "Írjatok történelmet!" feliratot feszítettek ki.

Körülbelül 4300 nézővel számolunk.

18.56: Kivonulnak a csapatok.

A KTE játékosai által dedikált futballabdát luftballonokkal az égnek eresztették. Ki tudja, ki lesz az a szerencsés, akinél landol?

A keménymag görögtüzet gyújtott.

19:00 Elkezdődött a meccs.

A KTE tiszta (ünnepi?) fehérben, a Vác piros-feketében.

Öt perc eltelt, egyelőre egyik kapu sem volt veszélyben. Az iramra nem lehet panasz.

7. perc: Szép összjáték után megvolt a KTE első kapuralövése: Csordás próbálkozott.

9. perc: Nagynak kellett résen lenni egy váci ellentámadásnál.

10. perc: Óriási KTE-helyzet maradt ki: Montvai puskázta el Balázs forintos labdáját.

Az utána követlező szöglet veszélytelen.

12. perc: Ismét Montvai szerezhetett volna vezetést: Balázs jobb oldali beadását fejelte mellé.

13. perc:  Gyagya besárgult. Szabadrúgáshoz jutott a Vác.

22 méterről járt a szabadrúgás, Rusvay jócskán fölé lőtte.

A Vác-Újbuda szemmel láthatóan nem statisztálni jött a bajnokavatóhoz. Bátran támad, amit mutat az is, hogy már három szögletet is elvégezhettek.

19. perc: VEZET A KTE!!!

Gólszerző: Balázs József

21. perc: 2:0!

Újabb gyönyörű támadás után Montvai növelte a lila-fehérek előnyét.

Az első gól története: a Szavicstól kapott labdát a középen kilépő Balázs 13 méterről a kapu bal sarkába lőtte.

A második gól története: Szavics ívelt jobbról az 5-ösön érkező Montvai elé, aki a kapu jobb oldalába fejelte a labdát.

A KTE nem ül rá az eredményre, továbbra is tetszetős támadásokat vezet.

27. perc: 3:0-ra vezet a KTE.

Gólszerző: Széki

A Széktói Stadion mintegy 5000 nézője készülődhet a bajnokavató fiesztára.

A 3. gól története: Montvai lövését követően a labda a vendégek kapusáról Széki elé került, aki 7 méterről a kapu jobb sarkába kotorta a labdát.

30. perc: Nagy Zsolt kapus véd nagyot, a közönség a nevét skandálja.

32. perc: Sárgalapot osztott a bíró a váci Vén Gábornak.

38. perc: Újabb váci szöglet, Nagy magabiztosan hárít.

40. perc: Újabb gyönyörű hazai támadás: Széki beadását Csordás lőtte kapura, de Sztankó védte a lövését.

42. perc: Gyagyát kell ápolni.

De úgy tűnik, hamarosan tudja folytatni.

44. perc: A Vác hatalmas ziccert hagyott ki. Ennyi belefér...

Gyagyát még mindig a pályán kívül ápolják, úgy tűnik, súlyosabb a helyzet. Csúnyán összefejelt egy vácival.

45. perc: Betegszállító kocsi érkezik Gyagyáért.

46. perc: Újabb óriási Vác-helyzet: Rusvay lőtte mellé.

SZÜNET: 3:0. Gyagyát beteszik a betegszállító autóba, ő már nem folytathatja.

19:58 Elkezdődött a második félidő.

Gyagya helyére Vass Zsolt állt be.

A vendégeknél is volt egy csere: Gáspár Endre helyére Kocsis Gábor jött.

49.perc: Montvai ugratta ki Csordást, de les.

52. perc: Újabb nagy KTE-helyzet: Montvai labdáját Széki lövi a bal kapufa mellé.

53. perc: 11-eshez jut a KTE!

Schindlert rántották le a 16-oson belül.

A büntetőt Csordás Csaba, a kecskemétiek csapatkapitánya magabiztosan értékesítette.

4:0

Gyönyörű estében van részük és nagy ünneplésnek nézhetnek elébe a kecskeméti futballbarátok.

A város és a sportág történelmében először lesz első osztályú futballcsapata Kecskemétnek. Ez az az este, amiről a szemtanúk büszkén mesélhetnek majd unokáiknak.

Az NB II-es bajnoki kupa és az aranyérmek már a pálya szélén, egy asztalon várják jogos tulajdonosaikat.

58. perc: Váci lehetőség, Nagy a helyén.

61. perc: Csere a bajnokcsapatnál: Székit vastaps kíséri le a pályáról, Kormos áll be.

65. perc: 5:0

Kormos fejelt a kapuba. A váciak hálóőre ugyan kiütötte a labdát, vagyis nem ért hálót, de a játékvezető a kezdőkörre mutatott, vagyis a gólvonal mögül kanalazta ki a labdát Sztankó.

Közben Gyagya visszatért a stadionba. A közönség vastapssal köszöntötte a kispadra leülő hátvédet.

67. perc: Sárga Lovricnak.

Az ötödik gól története: Szavics harcolt az alapvonal mellett, majd a kapu elé kanyarította a labdát. Az ötösön érkező Kormos fejelt, a többit már írtuk.

72.perc: A hatodik KTE-gól is megszületett volna, ha les miatt nem volna érvénytelen.

73. perc: Szavics gyönyörűen indította Csordást, aki egy az egyben vezethette rá a kapura, de Sztankó kapusba lőtte a labdát.

77. perc: Szavics zseniális megmozdulásokkal hozta helyzetbe Kormost.

Örömfocit játszik most a KTE.

79.perc: Váci szabadrúgás: Vén lövését Nagy védi.

A kecskeméti keménymag tűzijátékot rendez, a stadion közönsége skandálja: Bajnokcsapat!

81. perc: Szavics helyére Lungu állt be a KTE-nél.

Standing ovation: a közönség felállva vastapsol, zúg a "szép volt fiúk!"

5-0

A MÉRKÖZÉSNEK VÉGE!

A játékosok örömtáncot járnak a gyepen. Vastaps. Első osztályú focicsapata van Kecskemétnek!

A játékosok levetették a mezüket, alatta mindannyian fehér trikót hordanak, amin az áll Bajnokcsapat!.
A fiúk megköszönték a nézőknek a támogatást, nem sokkal ezelőtt pedig feldobálták Szivics edzőt.
Készül a pódium az ünnepélyes díjátadáshoz.

Az éremátadásra minden kecskeméti játékos tiszta és már lila mezt húzott.

A játékosok ábécé sorrendben átvették az NB II-es bajnoki aranyérmeket Kisteleki Istvántól, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnökétől.

A Himnusz után „elhalkulnak” a stadion fényei, kezdetét vette a tűzijáték.
Szól a We are the champions a Queen-től. A játékosok a kupával örömködnek...

Ebben a percben beengedték a szurkolókat a stadion gyepére, hogy lila-fehér kedvenceiket ünnepelhessék. Kezdetét veheti a szombat éjszakai futballfieszta.