2008.04.26. 22:19

Megmaradt a KTE előnye: Kecskemét-Baktalórántháza 3:0 - Képgalériával

A KTE játékosainak talán már a május elsejei, Fradi elleni találkozó járt tudat alatt a fejükben.

Borbély Károly

Mi másnak tudható be rengeteg kihagyott helyzetük, ami az első pillanatoktól kezdve jellemezte a tegnapi, Baktalórántháza elleni meccset a Széktói Stadionban az NB II. Keleti csoportjában?

A kellő koncentráció hiánya majdnem meg is bosszulta magát: a vendégek egyik legjobbjának, Kozma Józsefnek a 23. percben lecsúszott a lábáról a beadásnak szánt labda, és a felső lécen csattant. Balázs József gólja a legjobbkor jött: a kecskeméti lilák csatára a Koncz Zsolttól kapott labdát a 36. percben öt méterről lőtte a baktalórántházi kapu jobb oldalába (1:0).

A hazai szurkolók azonban csak a 70. perctől nyugodhattak meg. Az egy emberként védekező vendégeket akkorra fárasztotta el a kecskemétiek hatalmas nyomása.

A 71. percben Csordás Csaba bal oldali szabadrúgását követően a Cegléden is gólt szerző Ivan Lovric ismét kapuba talált: öt méterről fejelt a keresztléc alá (2:0). Tíz perc múlva érkezett az újabb hazai gól: megint Csordás adott be, Koncz pedig két méterről a kapu jobb oldalába passzolt.