2007.12.03. 09:06

Meglepetés: Kiskunfélegyháza - Delfin KC 27-25

Meglepetés történt szombaton este Kiskunfélegyházán: a házigazdák óriási küzdelemben bizonyultak jobbnak a megyei rangadón az éllovas Delfinnél!

Sz. T./R. I.

Az első két találatot a kiskunfélegyháziak érték el, de a kecskemétiek gyorsan kiegyenlítettek. Ebben a játékrészben felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott elhúzni.

A szünetig fej-fej mellett haladt a két csapat, és döntetlennel vonultak az öltözőbe. A második félidő elejét ugyan az a játék jellemezte. Mind a két fél szigorúan védekezett, aminek a köveztében sűrűn mutattak a játékvezetők két perces kiállításokat. Egy ilyen előnyt használtak ki a kiskunfélegyháziak és elhúztak négy góllal.

A Delfin ezt a ritmust nem tudta felvenni, nekik nem jöttek be az emberelőnyös helyzetek. Öt perccel a vége előtt már hét góllal is vezettek a hazaiak. Úgy tűnt, ekkor már lélekben feladták a kecskemétiek. Igaz, a hátralévő percekben, nagy akarással, folyamatosan dolgozták le a hátrányukat, de a győzelmet már nem tudták elvenni a hazaiaktól.

A kiskunfélegyháziak az esélytelen nyugalmával készültek és szerették volna bebizonyítani azt, hogy az hét játékos, akit egykoron elküldtek a Delfintől, megüti az NBI/B-s színvonalat. Bár a kecskemétiek egyénileg jobb játékerőt képviselnek, a csapat egység a félegyháziaknál ezen a mérkőzésen jobban megmutatkozott.

Rapi Róbert: Megdolgoztunk a sikerért, felkészültünk a Kecskemétből. Bíztunk abban, hogy szoros mérkőzést tudunk játszani. Főleg az első félidőben sok volt a technikai hiba mind a két csapat részéről, ami az idegességnek tudható be. A győzelmünket a csapatjátéknak köszönhetjük. A Delfin egy profi csapat, és biztosan nyerik meg majd a bajnokságot.

Kun István: Nem láttam különösebb problémát, az történt, amit akartunk. Azt kell mondjam, hogy a szerencsésebb csapat győzött. Nincs semmi probléma, most egy hullámvölgybe keveredtünk, ami minden csapatnál előfordul. Dolgozunk tovább, mert a bajnokság huszonkét mérkőzésből áll.

Kiskunfélegyháza-Delfin KC 27-25 (12-12)

Kiskunfélegyháza, 1000 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

Kiskunfélegyháza: Köteles - Berényi 1, Oláh 6/4, Kovács Á. 4, Nagy T. 2, Pásztor 1, Dobos 6/1. Csere: Gál (k), Csató 1, Csermák 4, Magyar 1, Horváth, Kovács L. 1, Demeter. Edző: Rapi Róbert.

Delfin: Erdélyi - Zapletán 7/5, Berta 2, Skrbic 1, Juhász 4, Vujasin 1, Takács 6. Csere: Kovács R. (k), Basarics 2, Muhl, Szepesi 2, Dengi, Bíró.

Edző: Kun István.

Hétméteresek: 6/5 ill. 5/5.

Kiállítások: 18 ill. 20 perc, Vujasin végleg.

Percről percre: 5. perc: 2-2, 14. perc: 4-6, 20. perc: 7-7, 26. perc: 10-9, 45. perc: 14-14, 50. perc: 21-17, 55. perc: 26-19, 58. perc: 26-22. -->