labdarúgás / galériával

2021.04.19. 11:12

Gólgazdag vasárnap a megye egyben, északon vezet a Nyárlőrinc

A hétvégén a megyei első osztályban a 24. forduló mérkőzéseit vívták meg a csapatok. a megye kettő Déli csoportjában a 18., az Északiban a 20. kört rendezték meg. A megye egyben vasárnapra három mérkőzés maradt, a megye kettő Déli csoportjában öt, északon pedig egy.

Munkatársainktól

Fotó:

Megyei I. osztály

Bácsalmási PVSE-Kiskunfélegyházi HTK 2-2 (2-1)

Bácsalmás, v: Polyák Attila (Tóth István, Sáfrán Ferenc)

Bácsalmás: Tóth D. – Princz (Benkő 46.), Lipták, Zmukic, Zsoldos (Figura 48.), Körmöci, Szádeczky, Velez (Barth 83.), Plichta (Horváth 90.), Szabó A., Hajrulovic. Vezetőedző: Teslic Igor.

KHTK: Oroszi – Horváth, Urbán, Magony, Valkai, Oroszi, Nagy, Ábel (Nemesvári 78.), Huszka (Szabó D. 60.), Bálint, Palásti. Edző: Némedi Norbert.

Gól: Szabó A. a 13., Princz a 43., ill. Valkai a 3., Szabó D. a 74.percben.

Sárga lap: Zsoldos 7., Körmöci 18., Ábel 28., Princz 33., Valkai 38., Lipták 45. perc.

Teslic Igor: – Az első félidőben egy szabadrúgás után az ellenfél megszerezte a vezetést, utána sikerült fordítanunk. Sajnos ma újra meglehetősen rövid volt a kispadunk, és a nagyon mély talaj miatt le kellett volna cserélnem frissítés céljából legalább három, négy játékost, de erre nem volt lehetőség, így aztán a második félidőben az ellenfél dominált. Talán egy kicsivel ők álltak közelebb a győzelemhez, de mi elégedettek vagyunk, a listavezető ellen hatalmasat küzdöttek a játékosaink és én büszke vagyok rájuk.

Némedi Norbert: – Borzasztó nehéz pályán kellett ma játszanunk, de nagy dicséretet érdemel a csapatom, mert ilyen minőségű támadó futballt játszani egész mérkőzésen, osztályon felüli teljesítmény volt. Csak magunkat tudjuk okolni, amiért nem tudtuk elvinni a három pontot, mert a második félidőben 4-5 nagyon komoly lehetőségünk adódott és sajnos nem tudtuk értékesíteni őket. A hazai csapat hősiesen védekezett. Nagy szerencsére otthon tudták tartani az egyik pontot.

Jánoshalmi FC–Kecel FC 5–0 (1–0)

Jánoshalma, v: Maurer János (Fodor Lajos, Minda Gábor)

JFC: Füstös – Szabó, Stojanovic V. (Balázs 64.), Stojanovic M., Jesic, Harnos (Vuckovic 67.), Kiss, Szeibert, Sőreg (Farkas 64.), Zdravko (Ivanisevic 74.), Babic (Ikotic 78.). Edző: Florin Nenad.

Kecel FC: Gerner – Vata (Haász 46.), Patai G. Nna Nna Edouard, Patai B., Torma, Sibalin, Brindza, Sendula, Csáki (Liska 74.), Herczeg (Doszpod 46.). Edző: Kis Péter.

Gólok: Stojanovic a 45., Harnos az 51., az 59., a 63., Babic a 75. percben.

Sárga lap: Zdravko 65. ill. Brindza 59., Nna Nna Edouard 65., Csáki 65. perc.

Sarok Attila, a Jánoshalma technikai vezetője: – Az első perctől fogva a mi akaratunk érvényesült a mérkőzésen, nagyon odatették magukat a fiúk. Remekül játszottunk és a Kecelnek esélye nem volt. Épp néztem a stopperórát, hogy a 22. percben bírtak először eljutni a kapunkig. Odaszorítottuk őket a kapujuk elé, rengeteg helyzetet kihagytunk, de gratulálok a fiúknak. Ha így folytatjuk, akkor nem lesz semmi problémánk, ez a hozzáállás, akarat kell, amit ma mutattak a srácok. Megyünk tovább, hátha sikerül a kitűzött célunkat elérnünk.

Kis Péter: – Megérdemelten nyert a Jánoshalma, jobb csapat, azonban a meccs krónikájához hozzá tartozik, hogy 2–0-nál egy jogos tizenegyest nem adtak meg nekünk, majd a következő támadásból kapott a hazai gárda egy büntetőt, ott pedig teljesen elveszítette a fejét a csapat, és ott feladtuk a mérkőzést, amit viszont sajnálok.

Kiskőrösi LC-Szabadszállási SE 3–4 (2–3)

Kiskőrös, v: Vörös Gábor (Fülöp József, Nagy Norbert)

Kiskőrös: Ámann – Hajnal, Pintyi, Dunai (Brezgyán 81.), Simon, Nagy A., Mihály, Juhász, Barkóczi, Vajda (Mokrickij 66.), Amin (Filus 46.). Edző: Miskovicz Bálint.

Szabadszállás: Nagy R. – Lajos, Pandur, Gavula (Bajusz 75.), Varga, Kotliár (Horváth 92.), Hegedűs, Máruska (Csurka 80.), Golivics, Gáspár, Kiss. Edző: Pandur László.

Gól: Nagy a 14., Juhász a 19., 89., illetve Gáspár a 7., Kotliár a 25., 45., 75. percben

Sárga lap: Pintyi 51., Nagy 35., Barkóczi 93., Brezgyán 87., ill. Lajos 56., Pandur 66., Varga 82. percb.

Ámann Márk, a Kiskőrös kapusa: – A hirtelen bekapott gól nem vette kedvünket, gyorsan kiegyenlítettünk, majd előnyhöz jutottunk, ami nem tartott sokáig. A mérkőzésen nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, ám ezek kimaradtak. Az utóbbi időszakban sajnos ez jellemző játékunkra, a sok edzés ellenére sem tudunk eredményesek lenni. Gratulálok a Szabadszállásnak.

Pandur László, a Szabadszállás szakmai igazgatója: – Küzdelmes, magas színvonalú mérkőzés volt a mai. Mindkét csapat a játékot helyezte előtérbe, felvonultatva a futball nagyon sok elemét. Az első félidő hektikus volt. A vezetést mi szereztük meg, de a hazaiak rákontráztak. Az öltözőbe egy gólos előnnyel vonultunk. A második játékrész elején ismét betaláltunk a kiskőrösiek kapujába. Később mindkét csapatank voltak százszázalékos helyzetei, ám ezek kimaradtak. Az ellenfél a meccs végén tudott csak szépíteni. A játék képe alapján úgy ítélem meg, hogy megérdemelten győztünk.