Vb-selejtezők

2021.09.06. 09:59

Hatgólos meccsen nyert Uruguay

Uruguay otthon 4-2-re legyőzte Bolíviát a jövő évi, katari labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatának nyolcadik fordulójában, vasárnap.

A 63. perctől emberhátrányban játszó Ecuador gól nélküli döntetlent ért el a vendég chileiekkel, míg Paraguay házigazdaként játszott 1-1-es döntetlent Kolumbiával. Peru úgy kerekedett a vendég venezuelai csapat fölé minimális különbséggel, hogy utóbbiak a 38. perctől emberhátrányban voltak.

A forduló rangadója, a Brazília-Argentína összecsapás az 5. percben a brazil egészségügyi hatóságok közbelépése miatt félbeszakadt.

A selejtezősorozat csütörtökön folytatódik.

Eredmények:

Uruguay-Bolívia 4-2 (2-0)

gól: De Arrascaeta (15., 67.), Valverde (31.), Alvarez (47.), illetve Moreno (59., 84. – a másodikat 11-esből)

Ecuador-Chile 0-0

kiállítva: Sornoza (63., Ecuador)

Paraguay-Kolumbia 1-1 (1-0)

gól: Sanabria (40.), illetve Cuadrado (53. – 11-esből)

Peru-Venezuela 1-0 (1-0)

gól: Cueva (35.)

kiállítva: Rincon (38., Venezuela)

korábban közölt mérkőzés:

Brazília-Argentína – félbeszakadt

Az állás:

1. Brazília 21 pont/7 mérkőzés, 2. Argentína 15/7, 3. Ecuador 13/8, 4. Uruguay 12/8, 5. Kolumbia 10/8, 6. Paraguay 8/8 (7-10), 7. Peru 8/8 (8-15), 8. Chile 7/8, 9. Bolívia 6/8, 10. Venezuela 4/8

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig pótselejtezőt játszhat.