Vizes Eb

2021.05.18. 19:05

Késely Ajna negyedik lett 800 méter gyorson

Késely Ajna negyedik lett női 800 méter gyorson kedden a Duna Arénában zajló úszó Európa-bajnokságon.

A 19 éves magyar versenyző, aki 2018-ban Glasgow-ban második volt ebben a számban, 8:27.31 perces idővel csapott célba. A számot a címvédő olasz Simona Quadarella nyerte.

A Kőbánya SC sportolója a hatodik idővel (8:35.71) került a fináléba, ahol gyakorlatilag végig a negyedik pozícióban úszott, és hétfő délelőtti idején ugyan jócskán javított, a dobogóért nem tudott harcolni.

Késely az M4 Sportnak elmondta, egyáltalán nem csalódott, amiért lemaradt a dobogóról, mert tisztában van azzal, hogy munkából érkezett az Eb-re, és a folytatásban is azért dolgozik, hogy napról napra jobb legyen. Hozzátette, edzőjével, Turi Györggyel látják, miben kell javulniuk az olimpiai felkészülés során.