hősies helytállás

2018.08.07. 15:26

Esés után is rajthoz állt, végül búcsúzott az Eb-től Szalontay (videó)

A magyar pályakerékpáros vigaszágon búcsúzott keirinben a Glasgow-ban zajló multisport Európa-bajnokságon.

A magyar versenyző – aki sprintben a nyolcaddöntőig jutott, s végül a 15. helyen zárt – az első futam végén, második helyen haladva esett el.

A vigaszágon szakadt dresszben, számos sebbel a bőrén állt rajthoz a viadalon, amelyen motoros felvezetéssel érik el a versenyzők az utolsó három kört.

Szalontay a zárókörben sokáig harmadik helyen haladt, ám végül negyedikként ért célba, így véget ért számára a kontinensviadal.

A glasgow-i versenyeken Lovassy Krisztián omniumban 16., a 15 km-es scratch-ben 18. lett, míg Filutás Viktor 17. helyen végzett a 40 kilométeres pontversenyben.