Közélet

2013.08.23. 14:33

Mozgásban a nyugdíjasok

Nyugdíjasok sportnapja zajlott tegnap a Kecskeméti Arborétumban, a városi Idősgondozó Szolgálat szervezésében.

Popovics Zsuzsanna

Fotó: BUS CSABA

Labda, kavics, tekegolyó, pohár – minden „játszott” az arborétum sétányain kialakított, hét állomásos akadályversenyben. Tizenegy, hat-hat fős csapat haladt a kijelölt pályán, teljesítve a változatos feladatokat. Előtte Hegedűs Andrásné Éva, a Nyitnikék klub tagja tartott bemelegítő tornát a verseny nevezőinek. Aki nem versengett, az szurkolt, összesen több mint százan mozogtak, szórakoztak együtt a klubvezetők, valamint a hivatásos foglalkoztató szakemberek koordinálásával.

– A Kecskeméten, Hetényegyházán működő tíz nyugdíjasklub, valamint a civil szervezetként csatlakozó Sion Nyugdíjas Klub vett részt az immár hagyományosan megszervezett sportnapon – mondta el a Petőfi Népének Németh Tímea, az Idősgondozó Szolgálat munkatársa. – Jó a hangulat, nem a versengés, hanem a közös mozgás, az élményszerzés a lényeg.
A társaságba járó idősek fiatalabbak maradnak mind lélekben és szellemileg, mind fizikailag – tudtuk meg Rózsa Dánielné, a Kápolna utcai Nappali Ellátó vezetőjétől.

– Azt tapasztaljuk, hogy ha már van kedve felöltözni, elindulni az idős embernek, akkor a társaságban is jól érzi magát – folytatja a szakember. – A klubokkal szervezett közös programok élményeket, új találkozásokat jelentenek. A közös tevékenység során az idősek sokkal jobban kinyílnak, ami átsegíti őket az esetleges depressziós időszakon. Tizenkettedik éve dolgozom idősgondozóként, és szinte valahány, időközben nyugdíjazott kollégám visszajár valamelyik klubunkba. Nem csak klubtagként, hanem besegíteni is, mivel az idősgondozás egy életforma, akit elkap a hév, az nem tudja abbahagyni. 

– Egész más lett az életem, amióta eljárok a nyugdíjasklubba – kontrázik Dudás István. – Egy éve vagyok a Hírös nyugdíjasklub tagja, és mint legfiatalabb, most benne kell lennem minden közös programban. Szerepelek a Cigánylakodalom zenés-táncos produkciónkban, énekelek az énekkarban, a baranyai táncokat tíz hölggyel járom a színpadon. A sporthoz is van társaságom, legközelebb Kiskunhalasról kerékpározunk át Kelebiára, a pólónkon ezzel a felirattal: „Ha nem érzed jól magad Halason, tekerj át Kelebiára!”

Megkérdeztük a nyugdíjasokat: Mi a fittségük titka?

Lehoczki Gyuláné Ica: – Minden hétfőn táncolunk a Hírös Város Nyugdíjas Klubban. Fellépéseink is vannak, megyünk, ahova csak hívnak bennünket. Évente egyszer közös születésnapi bulit szervezünk a klubtagokkal, legutóbb még lovagoltam is. Van egy tanyám, ott szintén mindig van tennivaló.

Bacsa Ferencné Margit: – A hetényi klubunkkal sokat kirándulunk, közösen turistáskodunk. Idén jártunk Parádfürdőn, felkapaszkodtunk az Ilona-vízeséshez, júliusban részt vettünk a Palóc Napokon, nemrég jöttünk haza Gunarasfürdőről. Ingyen utazunk, amit ki is használunk.

Balázs Gergelyné Marika: – Az éneklés és a torna segít fittnek maradni. Mindkettőt a nyugdíjas klubban űzöm. A szerdai egy órás torna végére jól meg is izzadunk. Összetartó a csapatunk, szeretjük egymást, a testvérem is klubtag, így különösen jó, hogy van hova együtt eljárni.

Dudás István: – Húsz éve kerékpározom és túrázom rendszeresen, amióta nyugdíjas vagyok, duatlon, triatlon versenyekre is benevezek. A kerékpározás megy a legjobban, ez viseli meg legkevésbé a szívemet. Tíz év alatt húsz kilót leadtam, évente körbe biciklizem az ország nagyobb tavait.

<!-- Mozgásban a nyugdíjasok Nyugdíjasok sportnapja zajlott tegnap a Kecskeméti Arborétumban, a városi Idősgondozó Szolgálat szervezésében. Popovics Zsuzsanna Megkérdeztük a nyugdíjasokat: Mi a fittségük titka? Lehoczki Gyuláné Ica: – Minden hétfőn táncolunk a Hírös Város Nyugdíjas Klubban. Fellépéseink is vannak, megyünk, ahova csak hívnak bennünket. Évente egyszer közös születésnapi bulit szervezünk a klubtagokkal, legutóbb még lovagoltam is. Van egy tanyám, ott szintén mindig van tennivaló.

Bacsa Ferencné Margit: – A hetényi klubunkkal sokat kirándulunk, közösen turistáskodunk. Idén jártunk Parádfürdőn, felkapaszkodtunk az Ilona-vízeséshez, júliusban részt vettünk a Palóc Napokon, nemrég jöttünk haza Gunarasfürdőről. Ingyen utazunk, amit ki is használunk.

Balázs Gergelyné Marika: – Az éneklés és a torna segít fittnek maradni. Mindkettőt a nyugdíjas klubban űzöm. A szerdai egy órás torna végére jól meg is izzadunk. Összetartó a csapatunk, szeretjük egymást, a testvérem is klubtag, így különösen jó, hogy van hova együtt eljárni.

Dudás István: – Húsz éve kerékpározom és túrázom rendszeresen, amióta nyugdíjas vagyok, duatlon, triatlon versenyekre is benevezek. A kerékpározás megy a legjobban, ez viseli meg legkevésbé a szívemet. Tíz év alatt húsz kilót leadtam, évente körbe biciklizem az ország nagyobb tavait. -->

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!