Hírek

2008.04.24. 13:24

Erwin Koeman az új szövetségi kapitány

Csütörtöki ülésén az MLSZ elnöksége döntött, és elfogadva Kisteleki István elnök előterjesztését, 2008. május 1-jétől Erwin Koemant nevezte ki a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitányává.

BAMA

A szakvezetőt az MLSZ csütörtök délután 16. 30-kor a Le Meridien szállóban (Budapest, Erzsébet tér 9.) tartandó sajtótájékoztatón mutatja be a sajtó képviselőinek. Az elnökség megköszönte Várhidi Péter szövetségi kapitányi munkáját, s továbbra is számít a szakember tevékenységére.

Erwin Koeman, a magyar labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya eddigi legnagyobb sikerét játékosként érte el: a holland nemzeti együttessel 1988-ban Európa-bajnokságot nyert. Emellett részt vett az 1990-es olaszországi világbajnokságon is. Hazája válogatottjában 31 alkalommal szerepelt.

Klubszinten bajnoki címet szerzett a belga Mechelennel (1989) és a holland PSV Eindhovennel (1991, 1992). Az FC Groningenben fejezte be játékos-pályafutását 1998-ban. Ezt követően az Eindhoven fiataljaival foglalkozott, majd 2001 októberétől Eric Gerets munkáját segítette az első csapatnál. A 2004/2005-ös idényben az RKC Waalwijket irányította, aztán a  Feyenoordhoz került. A rotterdami klubbal tavaly májusban szakított.

Erwin Koeman névjegykártyája:

Született: 1961. szeptember 20., Zaandam
Klubjai játékosként: FC Groningen (1978-1979), PSV Eindhoven (1979-1982), FC Groningen 1982-1985), KV Mechelen (1985-1990), PSV  Eindhoven (1990-1994), FC Groningen (1994-1998)

Posztja játékosként: középpályás

Válogatottság/gól: 31/2 (1983-1994)

Klubjai edzőként: PSV Eindhoven (utánpótlás 1998-2002, pályaedző 2001-2004), RKC Waalwijk (2004-2005), Feyenoord (2005-2007)

Eredményei játékosként: Európa-bajnok (1988), belga bajnok a Mechelennel (1989), holland bajnok a PSV Eindhovennel (1991, 1992)

Az eddigi kapitányok

(a táblázatban az új szakvezető kivételével

az első és utolsó mérkőzések időpontja szerepel):

1902.10.12.-1904.06.02.: Gillemot Ferenc

1904.10.09.-1906.04.01.: Stobbe Ferenc

1906.10.07.-1906.11.04.: Hajós Alfréd

1907.04.07.-1908.06.10.: Stobbe Ferenc

1908.11.01.-1911.01.08.: Minder Frigyes

1911.05.07.-1914.10.04.: Herczog Ede

1914.11.08.-1917.11.04.: Minder Frigyes

1918.04.14.-1919.04.06.: Fehéry Ákos

1919.10.05.-1919.11.09.: Minder Frigyes

1920.05.02.: Harsády József

1920.10.24.-1920.11.07.: Tibor Lajos

1921.04.24.-1924.05.29.: Kiss Gyula

1924.06.04.: Holits Ödön

1924.08.31.-1926.02.14.: Máriássy Lajos

1926.05.02.-1928.10.07.: Kiss Gyula

1928.11.01.-1929.10.06.: Földessy János

1930.04.13.-1930.05.11.: Pataki Mihály

1930.06.01.-1930.09.28.: Minder Frigyes

1930.10.26.-1932.10.30.: Máriássy Lajos

1932.11.27.-1934.05.31.: Nádas Ödön

1934.10.07.-1939.06.08.: Dietz Károly

1939.08.27.-1941.03.23.: Ginzery Dénes

1941.04.06.: Fábián József

1941.11.16.: Ginzery Dénes

1942.05.03.-1942.06.14.: Fábián József

1942.11.01.-1943.11.07.: Vághy Kálmán

1945.08.19.-1948.11.07.: Gallowich Tibor

1949.04.10.-1956.06.09.: Sebes Gusztáv

1956.07.15.-1957.06.23.: Bukovi Márton

1957.12.22.-1966.07.23.: Baróti Lajos

1966.09.07.-1967.10.29.: Illovszky Rudolf

1968.05.04.-1969.12.03.: Sós Károly

1970.04.12.-1971.05.19.: Hoffer József

1971.07.22.-1974.05.29.: Illovszky Rudolf

1974.09.28.: Bozsik József

1974.10.30.-1975.04.02.: Moór Ede

1975.04.16.: Szőcs János

1975.05.07.-1978.06.10.: Baróti Lajos

1978.09.20.-1979.05.19.: Kovács Ferenc

1979.09.12.-1980.04.30.: Lakat Károly

1980.05.31.-1983.06.01.: Mészöly Kálmán

1983.09.07.-1986.06.09.: Mezey György

1986.09.09.-1986.11.12.: Komora Imre

1987.02.09.-1987.07.28.: Verebes József

1987.09.09.-1987.12.02.: Garami József

1988.03.26.-1988.05.17.: Bálint László

1988.08.31.-1988.12.11.: Mezey György

1989.03.08.-1989.11.15.: Bicskei Bertalan

1990.03.20.-1991.09.25.: Mészöly Kálmán

1991.10.09.-1991.12.08.: Glázer Róbert

1992.03.25.-1993.03.31.: Jenei Imre

1993.04.15.-1993.06.16.: Puskás Ferenc

1993.09.08.-1994.06.08.: Verebes József

1994.09.07.-1995.11.11.: Mészöly Kálmán

1996.04.10.-1997.11.15.: Csank János

1998.03.25.-2001.09.01.: Bicskei Bertalan

2001.09.05.-2003.11.19.: Gellei Imre

2004.02.19.-2005.12.18.: Lothar Mattha:us

2006.05.24.-2006.10.11.: Bozsik Péter

2006.10.31.-2008.04.24.: Várhidi Péter

2006.05.01-?: Erwin Koeman

az első és utolsó mérkőzések időpontja szerepel):

1902.10.12.-1904.06.02.: Gillemot Ferenc

1904.10.09.-1906.04.01.: Stobbe Ferenc

1906.10.07.-1906.11.04.: Hajós Alfréd

1907.04.07.-1908.06.10.: Stobbe Ferenc

1908.11.01.-1911.01.08.: Minder Frigyes

1911.05.07.-1914.10.04.: Herczog Ede

1914.11.08.-1917.11.04.: Minder Frigyes

1918.04.14.-1919.04.06.: Fehéry Ákos

1919.10.05.-1919.11.09.: Minder Frigyes

1920.05.02.: Harsády József

1920.10.24.-1920.11.07.: Tibor Lajos

1921.04.24.-1924.05.29.: Kiss Gyula

1924.06.04.: Holits Ödön

1924.08.31.-1926.02.14.: Máriássy Lajos

1926.05.02.-1928.10.07.: Kiss Gyula

1928.11.01.-1929.10.06.: Földessy János

1930.04.13.-1930.05.11.: Pataki Mihály

1930.06.01.-1930.09.28.: Minder Frigyes

1930.10.26.-1932.10.30.: Máriássy Lajos

1932.11.27.-1934.05.31.: Nádas Ödön

1934.10.07.-1939.06.08.: Dietz Károly

1939.08.27.-1941.03.23.: Ginzery Dénes

1941.04.06.: Fábián József

1941.11.16.: Ginzery Dénes

1942.05.03.-1942.06.14.: Fábián József

1942.11.01.-1943.11.07.: Vághy Kálmán

1945.08.19.-1948.11.07.: Gallowich Tibor

1949.04.10.-1956.06.09.: Sebes Gusztáv

1956.07.15.-1957.06.23.: Bukovi Márton

1957.12.22.-1966.07.23.: Baróti Lajos

1966.09.07.-1967.10.29.: Illovszky Rudolf

1968.05.04.-1969.12.03.: Sós Károly

1970.04.12.-1971.05.19.: Hoffer József

1971.07.22.-1974.05.29.: Illovszky Rudolf

1974.09.28.: Bozsik József

1974.10.30.-1975.04.02.: Moór Ede

1975.04.16.: Szőcs János

1975.05.07.-1978.06.10.: Baróti Lajos

1978.09.20.-1979.05.19.: Kovács Ferenc

1979.09.12.-1980.04.30.: Lakat Károly

1980.05.31.-1983.06.01.: Mészöly Kálmán

1983.09.07.-1986.06.09.: Mezey György

1986.09.09.-1986.11.12.: Komora Imre

1987.02.09.-1987.07.28.: Verebes József

1987.09.09.-1987.12.02.: Garami József

1988.03.26.-1988.05.17.: Bálint László

1988.08.31.-1988.12.11.: Mezey György

1989.03.08.-1989.11.15.: Bicskei Bertalan

1990.03.20.-1991.09.25.: Mészöly Kálmán

1991.10.09.-1991.12.08.: Glázer Róbert

1992.03.25.-1993.03.31.: Jenei Imre

1993.04.15.-1993.06.16.: Puskás Ferenc

1993.09.08.-1994.06.08.: Verebes József

1994.09.07.-1995.11.11.: Mészöly Kálmán

1996.04.10.-1997.11.15.: Csank János

1998.03.25.-2001.09.01.: Bicskei Bertalan

2001.09.05.-2003.11.19.: Gellei Imre

2004.02.19.-2005.12.18.: Lothar Mattha:us

2006.05.24.-2006.10.11.: Bozsik Péter

2006.10.31.-2008.04.24.: Várhidi Péter

2006.05.01-?: Erwin Koeman -->

Ezek is érdekelhetik