2018.09.19. 10:28

Nem sikerült pontot szereznie a KFC-nek

Sokáig pariban volt a tavalyi bronzérmessel a ScoreGoal, és nem sok hiányzott, hogy pontot hozzon el a Kazincbarcika otthonából. Koós Károly edző elégedett is volt csapatával.

Borbély Károly

Bánóczki Dániel három forduló után három gólnál jár, kétszer az Újpest, egyszer a Barcika ellen talált be

Forrás: Petőfi Népe

Egy győzelemmel és egy döntetlennel a háta mögött látogatott Kazincbarcikára a ScoreGoal Kecskeméti FC az NB II.-es bajnokság Keleti csoportjának harmadik fordulójában.

A hétfő esti meccsen a hírös városi alakulat nagyon rosszul kezdte a mérkőzést, már az első percben egy egyéni alakítást követően megszerezte a vezetést a barcikai csapat (1–0). Ezután kezdett ébredezni a KFC, a hazaiak kontrára rendezkedtek be, és egy gyors ellentámadás után növelték az előnyüket a többszörös válogatott támadó, Komlósi Ádám révén (2–0). A kecskeméti gárda nem adta fel, egymás után szövögette támadásait, és a még a félidő vége előtt sikerült a szépítenie:

Marsa Levente 10 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot (2–1).

A második etap álomszerűen kezdődött kecskeméti részről. Bánóczki Dániel egy visszakapott labdát lőtt el, amibe a hazaiak kapusa csak belekapni tudott (2–2). Majd nem sokkal később Marsa szerezte meg a vendégek vezető találatát (2–3).

A hazaiak ekkor riadót fújtak és sorozatban háromszor találtak kapuba, a vendégek egy perccel a vége előtt ismét gólt szereztek, de ennél többre már nem futotta erejükből.

– Az eredménytől függetlenül bátran nézhetünk egymás szemébe, meg volt az esély, hogy egy igazán jó eredményt érjünk el. Nem mehetünk el amellett, hogy a bírók téves ítéleteikkel nagyban befolyásolták a meccs kimenetelét – mondta Koós Károly, a KFC edzője.

Fotó: Bús Csaba / Petőfi Népe

Kazincbarcika–ScoreGoal KFC 5–4 (2–1)

Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Takács Á. (Molnár, Takács A.).

Kecskemét: Csővári – Kovács J., Bánóczki, Marozsi, Dobosi. Csere: Peltzer (kapus), Márk, Móra, Marsa, Deák D., Rutai. Edző: Koós Károly.

Gólszerző: Süttő (1.), Komlósi (15.), Fekete V. (33., 36., 37.), ill. Marsa (18., 25.), Bánóczki (21.), Rutai (40.).