kézilabda

2018.01.15. 11:00

Marosán György nagyon szomorú volt

Az első félidőben még úgy tűnt, hogy meglepetést okoz a KNKSE a Dunaújváros ellen. A második játékrészben azonban nagyon rosszul játszott a hírös városi csapat, és kikapott.

Borbély Károly

Fotónk jól mutatja, hogy óriási volt a küzdelem a KNKSE–DKKA mérkőzésen Fotó: Bús Csaba

Marosán György, a Hufbau-Akker ­Kecskeméti NKSE vezetőedzője nagyon szomorú volt – és ennek hangot is adott – csapata szombati, Dunaújváros elleni bajnokija után. Érthető volt a szakember csalódottsága, együttese ugyanis az első félidőben jól védekezve, hatalmasat küzdve végig pariban tudott lenni az esélyesebbnek tartott Duna-parti alakulattal.

A második félidőben azonban teljesen szétesett a KNKSE játéka és a 39. perc elején ­14–18 állt a Messzi csarnok eredményjelzőjén. Jött azonban Siska Pálma és Gulya Krisztina gólja (16–18), ráadásul az ellenfél beállósa, Dombi Luca kétperces büntetőt kapott, így felcsillant a remény a hazai drukkerekben, hogy egyenlíthetnek kedvenceik. KNKSE-gólok helyett azonban Szalai Babett, Camila Micijevic, Kovács Anna­ és Molnár Beatrix találatait láthatta a közönség (47. perc: 16–23). Hiába kért időt Marosán György, együttese innen már nem tudott felállni.

– Az első félidőben vért izzadtunk, jól játszottunk, de sok ziccert elhibáztunk. A második játékrészben olyat tapasztaltam, amit eddig még soha ezzel a csapattal. Nem volt tűz a játékosokban, mentálisan összeestek, nem láttam az akaratot. Nagyon szomorú vagyok – mondta a kecskeméti edző, aki a meccs végén Orell Bettinát jelölte meg gárdája legjobbjának. A balszélső a meccs végén állt be és hat perc alatt három gól szerzett, egyet hétméteresből.

– Az első félidőben valóban jól játszottunk, de a másodikban teljesen szétesett a támadásunk éls a védekezésünk – mondta Orell.

A vendéggárda vezetőedzője, György László így értékelte a találkozót: – Az első félidőben elfogadhatóan védekeztünk, de passzívan támadtunk. A szünet után könnyű gólokat szereztünk, de a felállt védelemmel szemben is eredményesek voltunk. Mindezekhez párosult egy nagyon jó kapusteljesítmény Oguntoye Viktória révén, ennek köszönhetjük a győzelmet. Az viszont tanulság, hogy harminc percet egyetlen csapatnak sem adhatunk.

Női NB I

1. FTC 12 12 0 0 392-276 24

2. Győr 11 10 0 1 372-238 20

3. Érd 12 9 0 3 358-294 18

4. Vác 10 7 0 3 308-275 14

5. Siófok 10 7 0 3 302-271 14

6. DKKA 11 6 1 4 300-272 13

7. Fehérvár KC 11 4 2 5 299-307 10

8. DVSC 11 5 0 6 276-302 10

9. Budaörs 12 4 1 7 321-355 9

10. Kisvárda 10 3 1 6 247-265 7

11. MTK 11 1 3 7 285-336 5

12. Kecskemét 11 2 1 8 269-350 5

13. Vasas SC 11 1 1 9 238-361 3

14. Békéscsaba 11 1 0 10 267-332 2