kézilabda

2018.01.18. 13:11

Kikapott a Ferencváros otthonában a KNKSE

Nyert a jóval esélyesebb, a bajnoki tabella élén álló FTC a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE ellen a női NB I.-es bajnokság 12. fordulójának szerdai játéknapján. FTC–Kecskemét 35–15 (16–11).

Borbély Károly

Pillanatok alatt 3–0-ra vezetett a hazai gárda, a vendégek többször felzárkóztak két gólra Julia ­Kucerová, Szabó Edina, Karalyos Orsolya, Gulyás Vanda és Borges-Lima találataival.

A 16. percben azonban jött a rövidzárlat a Kecskemétnél, zsinórban háromszor talált be a zöld-fehér csapat (19. perc: 12–6). A hullámvölgy a Fradit sem kerülte el, nyolcpercnyi gólcsend következett a hazaiaktól, a KNKSE felzárkózott, a 26. percben 12–11 állt az eredményjelzőn. Deáki Dóra két góllal vette ki a részét a hírös városiak meneteléséből. A Ferencváros azonban pillanatok alatt összekapta magát, a szünetre már ötgólos volt az előnyük, a 44. percre pedig már tizeneggyel (25–14). Ráadásul a kecskeméti játékosok sorra kapták a kétperces büntetéseket, így várható volt, hogy nagy vereséget szenvednek.

Sokáig tartotta magát a Kecskeméti NKSE a tabella élén álló, megannyi válogatott játékost felvonultató Ferencváros otthonában, de végül nem sikerült szorosabb vereséggel megúszni a ferencvárosi kirándulást.

Kézilabda Most kisebb pihenő vár a Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE játékosaira, a következő bajnoki mérkőzésüket 2018 február 4-én vívják, akkor, a 13. fordulóban a Kisvárda Master Good csapata érkezik Kecskemétre megharcolni a bajnoki pontokért.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA

FTC-Rail Cargo Hungaria–Kecskeméti NKSE 35–15 (16–11)

Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Hantos, Rózsahegyi

FTC: SZIKORA – Lukács 2, Van der Heijden 4 (1), Snelder 3, HÁFRA N. 7, Kovacsics 1, Schatzl Nadine 2. Csere: Szekeres, Hornyák D. 2, Szucsánszki 2, Faluvégi, Jovanovics 1, MÁRTON 5, BÁNFAI 6. Edző: Elek Gábor

KECSKEMÉT: RISOVICS – Varga N. 1, Gulyás 1, Karalyos 1, Horváth D., DEÁKI 4, Szabó E. 2 Csere: Andrási (kapus), Kucerová 1, Borges 1, Aron 1, Gulya, Nikolajenko 2, Kovács K., Orell 1, Tóth L. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 19. p.: 12–6. 26. p.: 12–11. 34. p.: 20–12. 41. p.: 24–14. 57. p.: 33–15

Kiállítások: 4, ill. 12 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 1/0

Elek Gábor: – Nem hiányoznak játékunkból ezek a hullámvölgyek, amilyet az első félidő második részében produkáltunk, de végül nagy iramban hoztuk le a mérkőzést.

Marosán György: – Az első félidei játékunk örömteli volt, de a második játékrészben kijött a különbség.