kézilabda

2018.05.23. 19:59

Kikapott a Kisvárda vendégeként a KNKSE

Vereséggel fejezte be a 2018/2019-es női NB I-es szezont a Kecskeméti NKSE. A hírös városi együttes a szerdai, utolsó fordulóban Kisvárdán kapott ki.

Borbély Károly

Fotó: BUS CSABA

A Kisvárda három vagy négy góljára egy találattal válaszolt a Kecskeméti NKSE. Nagyjából így telt el az első játékrész fele a két csapat szerda esti bajnokiján, a 15. percben 13–3 állt az eredményjelzőn. Ezt követően zsinórban négyszer volt eredményes a KNKSE, Siska Pálma kétszer, Olha Nikolajenk és Kaiser Melitta egyszer-egyszer célzott pontosan, 13–7-re módosítva az állást. A folytatásban sem vált kiegyensúlyozottabbá a játék képe, a hazai együttes biztosan őrizte előnyét a tét nélküli találkozón. Az ugyanis már korábban eldőlt, hogy bármi lesz is a találkozó eredménye, a Kisvárda a hetedik helyen fejezi be a tizennégy csapatos bajnokságot, míg a Kecskemét az utolsó előtti, kieső helyen zár.

A hírös városi gárda további sorsáról hétfőn tart sajtótájékoztatót a klub vezetése, ott mutatják be a távozó Marosán György helyére leülő új edzőt.

Kisvárda–Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE 35–20 (20–13)

NB I-es női kézilabda mérkőzés, 26. (utolsó) forduló. Kisvárda, 1000 néző. Vezette: Ónodi, Őri

A Kisvárda összeállítása: Triffa, Dzsukeva, Balog J. (kapusok) – Mihovics, Katona, Orbán 7, Dmitrovics 2, Radojevics 7, Marincsák, Hakunova, Szabó V. 1, Tarjányi, Milanovic-Litre 6, Triscsuk 10 (2), Umanec, Karacs 2. Edző: Vlatko Donovics

A Kecskemét összeállítása: Pusztai, Risovics (kapusok) – Tóth L. 1, Nikolajenko 4 (1), Albert Helga, Aron, Borges-Lima 3, Gulyás, Gulya, Kaiser 3, Siska 6, Deáki, Horváth D., Kovács K., Orell 3. Edző: Marosán György

Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1. 11. p.: 9–2. 17. p.: 13–5. 22. p.: 16–8. 25. p.: 18–9. 28. p.: 19–11. 35. p.: 22–14. 40. p.: 23–15. 46. p.: 26–17. 50. p.: 29–18. 55. p.: 34–18

Kiállítások: 0, ill. 6 perc

Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1