Úszás

2025.06.19. 10:40

BÁCSVÍZ KVSC-sikerek az országos serdülő ob-n

Június derekán rendezték meg Szegeden a LXIX. Országos Serdülő Bajnokságot, ahol a serdülő korosztály legjobbjai mérhették össze tudásukat. A BÁCSVÍZ KVSC versenyzői remekül helytálltak a négy napos viadalon, több érmet, döntős helyezést és értékes egyéni csúcsokat szerezve.

A BÁCSVÍZ KVSC versenyzője, Kovács Nóra gyermek korosztályú létére a serdülők között indult, és így is nagyszerű eredményeket ért el. Besöpört egy ezüst- és egy bronzérmet is, előbbit 50 méteres női mellúszásban, utóbbit 100 méteres női mellúszásban, és szerzett még egy 7. helyet 200 méteres női mellúszásban. 

BÁCSVÍZ KVSC, úszás
A BÁCSVÍZ KVSC küldöttsége a szegedi versenyen
Forrás: BÁCSVÍZ KVSC

A BÁCSVÍZ KVSC szereplése a LXIX. Országos Serdülő Bajnokságon

Szalontai Roland 200 méteres mellúszásban szerzett egy értékes bronzérmet, a 200 méteres vegyesúszásban pedig a 8. helyet csípte meg. Szalontai Roland „B” döntőkben is indult. 100 méter férfi mellen a 3., 100 méter férfi háton szintén a 3., 200 méter férfi háton a 4., 50 méter férfi mellen pedig a második helyet szerezte meg. 

Posztobányi Valér az ötven méteres férfi mell „B”döntőben szerzett egy harmadik helyet. További indulók, Gróf Csaba és Kiss-Pauditz Aliz is szép egyéni csúcsokat értek el a viadalon.

– Az eredmények alapján jól látszik, hogy a versenyzők továbbra is ott vannak a korosztályos élmezőnyben, és szép jövő előtt állnak – jelentette ki Bács Ferenc, aki Nagy Zoltán társaságában a versenyzők felkészítő edzője. – A szakmai stáb a következő időszakban is azon fog dolgozni, hogy a meglévő tartalékokat kihozzák a fiatalokból.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a baon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!