2024.06.17. 17:22

A Ladánybene lett a bajnok az Északi csoportban

A hétvégén rendezték meg a zárófordulót a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. A bajnoki címet a Ladánybene szerezte meg.

Egyetlen lényeges kérdés maradt nyitva a 30. körre a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában, hogy ki nyeri meg a bajnoki címet. A Ladánybene haza pályán fogadta a Kerekegyháza második csapatát abban a tudatban, hogy győzelem esetén két év után újra bajnoki címet ünnepelhet. A 2. helyen álló Helvécia a Fülöpjakab vendége volt, győzelmi kényszerben utazott Timár Zoltán együttese, ráadásul nekik nem volt elég győzni, reménykedniük kellett abban, hogy a Kerekegyháza II. képes lesz pontot szerezni a Ladánybenén. Nos, a Helvécia – amelyben ezúttal a kezdőcsapattal futott ki a pályára az idén ősszel a 71. életévét betöltő Csorba Zoltán, hogy az egész első félidőt végigjátssza –, a 17. perctől egészen a 33. percig bajnoknak érezhette magát. Ugyanis bár a Ladánybene hamar vezetést szerzett hazai pályán, a Kerekegyháza II. a 17. percben egyenlített Ladánybenén, majd a vezetést is megszerezte, eközben a Helvécia a Fülöpke vendégeként már előnyben volt. A 33. percre azonban fordított a Ladánybene, és az akkor beállt 3–2 a mérkőzés végéig már nem változott. Újra bajnoki címet ünnepelhettek tehát Ladánybenén.

Ladánybene, labdarúgás
A bajnok Ladánybene.
Fotó: Vincze Miklós

Bugac KSE–Tiszasas 4–0, Katonatelep–Jászszentlászló 5–2, Ladánybene–Kerekegyházi SE II. 3–2, SC Hírös-Ép II.–Vasutas SK 1–0, Ballószög–Tiszaalpár 1–3, Pálmonostora–Ágasegyháza 3–1, Fülöpjakab–Helvécia 0–5.