2023.05.29. 10:09

A Fülöpszállás megnyerte a bajnokságot – galériával

A hétvégén a 28. fordulót rendezték meg a vármegyei harmadosztályú bajnokság Északi csoportjában. Ebben a csoportban két forduló még hátra van, a Fülöpszállás azonban már a pünkösdi hétvégén megnyerte a bajnokságot.

A vármegyei harmadosztály Északi csoportjának a bajnoka a Fülöpszállás.

A Bugacot fogadta az éllovas Fülöpszállás, abban a tudatban, hogy ha megnyeri a hazai meccsét, akkor az előnye immár behozhatatlanná válik, vagyis két körrel a befejezés előtt már bajnok a csapat. A Fülöp hamar döntésre vitte a dolgot, Csordás Zoltán két találatával a 7. percben már 2–0-ra, aztán Nagy Adrián góljával a 13. percben már 3–0-ra vezetett. Tóth Szabolcs még az első félidő végén beállította a 4–0-ás végeredményt. Nagy ünneplés vette kezdetét, amelynek folytatása is lesz, hiszen az érmeket és a trófeát az utolsó hazai találkozón, június 10-én vehetik át a játékosok.

A bajnoki cím tehát már eldőlt, az ezüst- és a bronzéremért annál nyíltabb a harc. A Helvécia áll a második helyen, amely némi meglepetése csak egy pontot tudott otthon tartani a Jászszentlászló ellen. Győzött a Ladánybene és a TRD Szabadszállás is, így ők is eséllyel pályáznak még éremre, de a Ballószög sem szállt még ki a dobogóért folytatott csatából.

Eredmények: Vármegye III., Észak: Vasutas SK–Ballószögi FK 4–1, Fülöpszállási SE–Bugac KSE 4–0, Ladánybenei LC–Katonatelepi SE 2–0, Pálmonostora SE–Jakabszállás KSE 1–2, Fülöpjakab SE–TRD Szabadszállás 0–7, SC Hírös-Ép II.–Kerekegyházi SE II. 7–7, Helvéciai SE–Jászszentlászlói SE 0–0.